Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                                        HY-TEK's Meet Manager 6/5/2018 09:59 PM
          2018 USATF Arizona JO Championship - 6/2/2018 to 6/17/2018           
                          2018 Combined Championship                           
                         Mesa CC / Mountain Pointe HS                          
                                    Results                                    
 
Triathlon: #3 200 Meter Dash 9-10 Division Girls Triathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
Finals
  1 Smith, Kameron             8 Arizona Flam             30.35   NWI    458
  2 Vannest, Diane             9 Phoenix Bobc             30.77   NWI    430
  3 Noyd, Kianna               9 Arizona Flam             33.77   NWI    252
  4 Miltenberger, Aubry        9 Phoenix Bobc             34.08   NWI    236
  5 Grisham-Dobbs, Simone      9 Phoenix Bobc             34.26   NWI    226
  6 Foster, Amaya              9 Phoenix Bobc             34.29   NWI    225
 
Triathlon: #2 High Jump 9-10 Division Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Noyd, Kianna               9 Arizona Flam             1.15m    3-09.25    266
  2 Foster, Amaya              9 Phoenix Bobc             1.10m    3-07.25    222
  3 Smith, Kameron             8 Arizona Flam             1.05m    3-05.25    180
  4 Vannest, Diane             9 Phoenix Bobc             1.00m    3-03.25    141
  4 Miltenberger, Aubry        9 Phoenix Bobc             1.00m    3-03.25    141
  6 Grisham-Dobbs, Simone      9 Phoenix Bobc             0.95m    3-01.25    104
 
Triathlon: #1 Shot Put 9-10 Division Girls Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Noyd, Kianna               9 Arizona Flam             4.78m   15-08.25    194
  2 Smith, Kameron             8 Arizona Flam             4.28m   14-00.50    163
  3 Grisham-Dobbs, Simone      9 Phoenix Bobc             4.21m   13-09.75    159
  4 Miltenberger, Aubry        9 Phoenix Bobc             3.98m   13-00.75    145
  5 Foster, Amaya              9 Phoenix Bobc             3.16m   10-04.50     95
  6 Vannest, Diane             9 Phoenix Bobc             2.87m    9-05.00     77
 
Triathlon 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Smith, Kameron             8 Arizona Flam                        801  
  2 Noyd, Kianna               9 Arizona Flam                        712  
  3 Vannest, Diane             9 Phoenix Bobc                        648  
  4 Foster, Amaya              9 Phoenix Bobc                        542  
  5 Miltenberger, Aubry        9 Phoenix Bobc                        522  
  6 Grisham-Dobbs, Simone      9 Phoenix Bobc                        489  
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra           2:49.76     466
  2 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar           2:54.02     423
  3 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam           2:58.87     376
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam             16.32   NWI    546
  2 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar             17.10   NWI    459
  3 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra             20.79   NWI    143
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam             1.40m    4-07.00    512
  2 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra             1.30m    4-03.25    409
  3 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar             1.20m    3-11.25    312
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar             4.13m   NWI  13-06.75    338
  2 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam             4.02m   NWI  13-02.25    312
  3 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra             3.87m   NWI  12-08.50    279
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam             6.40m   21-00.00    297
  2 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar             6.24m   20-05.75    287
  3 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra             6.10m   20-00.25    278
 
Outdoor Pentathlon 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 White, Tatiyanna          11 Arizona Flam                       2043  
  2 Fleming, Jazmine          12 Power Forwar                       1819  
  3 Gamble, Brooklyn          12 NX Level Tra                       1575  
 
Outdoor Pentathlon: #5 800 Meter Run 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bruce, Eva                13 48-Unattache           2:34.68     635
  2 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache           2:56.37     400
  3 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports           2:58.43     380
  4 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc           3:01.82     348
  5 Carter, Destiny           12 Power Forwar           4:39.50  
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc             18.51   NWI  1    437
  2 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache             18.72   NWI  1    417
  3 Bruce, Eva                13 48-Unattache             19.00   NWI  2    390
  4 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports             19.90   NWI  2    311
  5 Carter, Destiny           12 Power Forwar             23.57   NWI  2     74
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce, Eva                13 48-Unattache             1.45m    4-09.00    566
  2 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache             1.40m    4-07.00    512
  3 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports             1.25m    4-01.25    359
  4 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc             1.20m    3-11.25    312
 -- Carter, Destiny           12 Power Forwar                NH            
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache             4.42m   NWI  14-06.00    408
  2 Bruce, Eva                13 48-Unattache             4.38m   NWI  14-04.50    398
  3 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports             4.02m   NWI  13-02.25    312
  4 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc             3.93m   NWI  12-10.75    292
  5 Carter, Destiny           12 Power Forwar             3.33m   NWI  10-11.25    167
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Division Girls Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Bruce, Eva                13 48-Unattache             8.35m   27-04.75    422
  2 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache             7.16m   23-06.00    345
  3 Carter, Destiny           12 Power Forwar             6.69m   21-11.50    315
  4 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports             5.47m   17-11.50    238
  5 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc             5.11m   16-09.25    215
 
Outdoor Pentathlon 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Bruce, Eva                13 48-Unattache                       2411  
  2 Hussey, Gloriah           13 48-Unattache                       2082  
  3 Hurd, Marissa             13 Phoenix Bobc                       1604  
  4 Munoz, Cassandra          13 Elite Sports                       1600  
  5 Carter, Destiny           12 Power Forwar                        556  
 
Heptathlon: #4 200 Meter Dash 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Escobar, Ella             16 NX Level Tra             26.31   NWI    770
  2 Turner, Rahni             15 Arizona Flam             26.60   NWI    745
  3 Razon, Beatriz            15 Power Forwar             27.87   NWI    641
  4 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit             28.29   NWI    608
  5 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra             28.70   NWI    577
  6 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T             28.97   NWI    556
  7 Nesky, Olivia             16 48-Unattache             29.42   NWI    523
 
Heptathlon: #7 800 Meter Run 15-16 Division Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Escobar, Ella             16 NX Level Tra           2:27.27     727
  2 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit           2:28.77     708
  3 Turner, Rahni             15 Arizona Flam           2:39.62     577
  4 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra           2:42.55     544
  5 Razon, Beatriz            15 Power Forwar           2:44.79     519
  6 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T           2:50.81     455
  7 Nesky, Olivia             16 48-Unattache           2:54.50     418
 
Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 15-16 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Turner, Rahni             15 Arizona Flam             15.22   NWI    813
  2 Escobar, Ella             16 NX Level Tra             16.32   NWI    676
  3 Razon, Beatriz            15 Power Forwar             16.88   NWI    610
  4 Nesky, Olivia             16 48-Unattache             17.86   NWI    503
  5 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T             18.00   NWI    488
  6 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra             19.84   NWI    316
  7 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit             20.29   NWI    279
 
Heptathlon: #2 High Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Turner, Rahni             15 Arizona Flam             1.60m    5-03.00    736
  2 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit             1.50m    4-11.00    621
  3 Escobar, Ella             16 NX Level Tra             1.45m    4-09.00    566
  4 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra             1.30m    4-03.25    409
  4 Nesky, Olivia             16 48-Unattache             1.30m    4-03.25    409
  6 Razon, Beatriz            15 Power Forwar             1.20m    3-11.25    312
  6 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T             1.20m    3-11.25    312
 
Heptathlon: #5 Long Jump 15-16 Division Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Escobar, Ella             16 NX Level Tra             5.30m   NWI  17-04.75    643
  2 Turner, Rahni             15 Arizona Flam             5.20m   NWI  17-00.75    614
  3 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit             4.85m   NWI  15-11.00    519
  4 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra             4.47m   NWI  14-08.00    421
  5 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T             4.41m   NWI  14-05.75    406
  6 Nesky, Olivia             16 48-Unattache             4.34m   NWI  14-03.00    388
  7 Razon, Beatriz            15 Power Forwar             3.97m   NWI  13-00.25    301
 
Heptathlon: #3 Shot Put 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T             8.50m   27-10.75    432
  2 Razon, Beatriz            15 Power Forwar             7.80m   25-07.25    386
  3 Turner, Rahni             15 Arizona Flam             7.45m   24-05.50    364
  4 Nesky, Olivia             16 48-Unattache             6.71m   22-00.25    316
  5 Escobar, Ella             16 NX Level Tra             6.62m   21-08.75    311
  6 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit             6.09m   19-11.75    277
  7 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra             4.69m   15-04.75    189
 
Heptathlon: #6 Javelin Throw 15-16 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T            27.96m      91-09    438
  2 Nesky, Olivia             16 48-Unattache            25.86m      84-10    398
  3 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit            16.50m      54-02    224
  4 Escobar, Ella             16 NX Level Tra            15.50m      50-10    206
  5 Turner, Rahni             15 Arizona Flam            15.37m      50-05    203
  6 Razon, Beatriz            15 Power Forwar            14.20m      46-07    182
  7 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra            10.10m      33-02    108
 
Heptathlon 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Turner, Rahni             15 Arizona Flam                       4052  
  2 Escobar, Ella             16 NX Level Tra                       3899  
  3 Carswell, Jamelah         16 Arizona Elit            3373       3236  
  4 Cordova, Isabel           16 Adrenaline T                       3087  
  5 Nesky, Olivia             16 48-Unattache                       2955  
  6 Razon, Beatriz            15 Power Forwar            3395       2951  
  7 Oliver, Sariya            16 NX Level Tra                       2564  
 
Heptathlon: #4 200 Meter Dash 17-18 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra             26.87   NWI    723
  2 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet             28.16   NWI    618
  3 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit             28.64   NWI    581
 
Heptathlon: #7 800 Meter Run 17-18 Division Girls Heptathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra           2:35.18     629
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit           2:48.60     478
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet           3:19.24     207
 
Heptathlon: #1 100 Meter Hurdles 17-18 Division Girls Heptathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra             15.16   NWI    821
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit             16.62   NWI    640
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet             17.51   NWI    540
 
Heptathlon: #2 High Jump 17-18 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra             1.70m    5-07.00    855
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit             1.55m    5-01.00    678
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet             1.30m    4-03.25    409
 
Heptathlon: #5 Long Jump 17-18 Division Girls Heptathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra             5.20m   NWI  17-00.75    614
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit             4.18m   NWI  13-08.75    350
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet             3.69m   NWI  12-01.25    239
 
Heptathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit             8.49m   27-10.25    431
  2 Sims, Jada                16 NX Level Tra             6.44m   21-01.50    299
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet             5.99m   19-08.00    271
 
Heptathlon: #6 Javelin Throw 17-18 Division Girls Heptathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet            31.20m     102-04    499
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit            18.60m      61-00    263
  3 Sims, Jada                16 NX Level Tra            14.96m      49-01    196
 
Heptathlon 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Sims, Jada                16 NX Level Tra                       4137  
  2 McCutchen, Emma           18 Arizona Elit            3813       3421  
  3 Biggs, Tyla               17 Huron Athlet                       2783  
 
Triathlon: #3 400 Meter Dash 9-10 Division Boys Triathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Laqwain            10 Power Forwar           1:15.61      44
  2 McKoy Jr, Donjerome        9 Arizona Flam           1:18.31      16
  3 Douglass, Anderson         9 World Class            1:18.32      16
  4 Bonifield, Dylan          10 Phoenix Bobc           1:26.62  
 
Triathlon: #2 High Jump 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Davis, Laqwain            10 Power Forwar             1.30m    4-03.25    250
  2 Douglass, Anderson         9 World Class              1.25m    4-01.25    218
  3 McKoy Jr, Donjerome        9 Arizona Flam             1.10m    3-07.25    131
  3 Bonifield, Dylan          10 Phoenix Bobc             1.10m    3-07.25    131
 
Triathlon: #1 Shot Put 9-10 Division Boys Triathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McKoy Jr, Donjerome        9 Arizona Flam             6.85m   22-05.75    298
  2 Bonifield, Dylan          10 Phoenix Bobc             6.70m   21-11.75    290
  3 Douglass, Anderson         9 World Class              5.92m   19-05.25    244
  4 Davis, Laqwain            10 Power Forwar             5.50m   18-00.50    220
 
Triathlon 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Davis, Laqwain            10 Power Forwar                        514  
  2 Douglass, Anderson         9 World Class                         478  
  3 McKoy Jr, Donjerome        9 Arizona Flam                        445  
  4 Bonifield, Dylan          10 Phoenix Bobc                        421  
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Nizer              11 Arizona Flam           5:37.47     363
  2 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet           5:42.18     341
  3 Jones, Destin             12 Power Forwar           5:55.48     283
  4 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc           6:12.43     216
  5 Noyd, Michael             11 Arizona Flam           6:22.12     181
  6 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc           6:58.54      76
  7 Carter, Micah             11 Power Forwar           8:02.77  
 
Outdoor Pentathlon: #1 80 Meter Hurdles 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Smith, Nizer              11 Arizona Flam             14.38   NWI  1    706
  2 Jones, Destin             12 Power Forwar             14.40   NWI  2    703
  3 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet             15.91   NWI  2    527
  4 Carter, Micah             11 Power Forwar             16.66   NWI  2    448
  5 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc             16.67   NWI  2    447
  6 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc             16.75   NWI  1    439
  7 Noyd, Michael             11 Arizona Flam             17.23   NWI  1    393
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jones, Destin             12 Power Forwar             1.50m    4-11.00    389
  2 Smith, Nizer              11 Arizona Flam             1.45m    4-09.00    352
  3 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc             1.30m    4-03.25    250
  4 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet             1.25m    4-01.25    218
  5 Carter, Micah             11 Power Forwar             1.20m    3-11.25    188
  6 Noyd, Michael             11 Arizona Flam             1.15m    3-09.25    159
  6 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc             1.15m    3-09.25    159
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jones, Destin             12 Power Forwar             5.13m   NWI  16-10.00    407
  2 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet             4.61m   NWI  15-01.50    310
  3 Smith, Nizer              11 Arizona Flam             4.43m   NWI  14-06.50    278
  4 Noyd, Michael             11 Arizona Flam             3.85m   NWI  12-07.75    182
  5 Carter, Micah             11 Power Forwar             3.76m   NWI  12-04.00    168
  6 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc             3.51m   NWI  11-06.25    132
  7 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc             3.20m   NWI  10-06.00     90
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 11-12 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc             7.77m   25-06.00    353
  2 Jones, Destin             12 Power Forwar             7.58m   24-10.50    341
  3 Smith, Nizer              11 Arizona Flam             7.55m   24-09.25    340
  4 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet             7.22m   23-08.25    320
  5 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc             6.73m   22-01.00    291
  6 Carter, Micah             11 Power Forwar             6.61m   21-08.25    284
  7 Noyd, Michael             11 Arizona Flam             6.52m   21-04.75    279
 
Outdoor Pentathlon 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jones, Destin             12 Power Forwar                       2123  
  2 Smith, Nizer              11 Arizona Flam                       2039  
  3 Millman, Pry'nce          11 Huron Athlet                       1716  
  4 LeVinus, Frederick        12 Phoenix Bobc                       1390  
  5 Noyd, Michael             11 Arizona Flam                       1194  
  6 Carter, Micah             11 Power Forwar                       1088  
  7 Lang, Matteus             11 Phoenix Bobc                       1063  
 
Outdoor Pentathlon: #5 1500 Meter Run 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Padilla, Anthony          12 Power Forwar           4:58.24     570
  2 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam           5:03.97     537
  3 Teso, David               14 48-Unattache           5:10.19     502
  4 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc           5:25.95     420
  5 Gardner, Noa              14 Spotlight At           5:37.32     364
 
Outdoor Pentathlon: #1 100 Meter Hurdles 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc             14.49   NWI  1    912
  2 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam             14.90   NWI  1    862
  3 Gardner, Noa              14 Spotlight At             15.36   NWI  2    807
  4 Teso, David               14 48-Unattache             16.12   NWI  2    719
  5 Padilla, Anthony          12 Power Forwar             21.47   NWI  2    242
 
Outdoor Pentathlon: #3 High Jump 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gardner, Noa              14 Spotlight At             1.75m    5-08.75    585
  2 Teso, David               14 48-Unattache             1.60m    5-03.00    464
  3 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam             1.55m    5-01.00    426
  3 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc             1.55m    5-01.00    426
  5 Padilla, Anthony          12 Power Forwar             1.50m    4-11.00    389
 
Outdoor Pentathlon: #4 Long Jump 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc             5.90m   NWI  19-04.25    565
  2 Gardner, Noa              14 Spotlight At             5.35m   NWI  17-06.75    451
  3 Teso, David               14 48-Unattache             5.33m   NWI  17-06.00    447
  4 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam             5.00m   NWI  16-05.00    382
  5 Padilla, Anthony          12 Power Forwar             4.49m   NWI  14-08.75    288
 
Outdoor Pentathlon: #2 Shot Put 13-14 Division Boys Outdoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Teso, David               14 48-Unattache            12.78m   41-11.25    654
  2 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc            11.09m   36-04.75    551
  3 Gardner, Noa              14 Spotlight At             8.61m   28-03.00    403
  4 Padilla, Anthony          12 Power Forwar             7.23m   23-08.75    321
  5 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam             7.19m   23-07.25    318
 
Outdoor Pentathlon 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Miltenberger, Colby       14 Phoenix Bobc                       2874  
  2 Teso, David               14 48-Unattache            2300       2786  
  3 Gardner, Noa              14 Spotlight At                       2610  
  4 Vazquez, Yan              14 Arizona Flam                       2525  
  5 Padilla, Anthony          12 Power Forwar                       1810  
 
Decathlon: #1 100 Meter Dash 17-18 Division Boys Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             13.31   NWI    417
 
Decathlon: #5 400 Meter Dash 17-18 Division Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache           1:06.47     220
 
Decathlon: #10 1500 Meter Run 17-18 Division Boys Decathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache           5:53.44     291
 
Decathlon: #6 110 Meter Hurdles 17-18 Division Boys Decathlon
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             23.24   NWI    139
 
Decathlon: #4 High Jump 17-18 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             1.50m    4-11.00    389
 
Decathlon: #8 Pole Vault 17-18 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             1.75m    5-08.75     95
 
Decathlon: #2 Long Jump 17-18 Division Boys Decathlon
======================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind           Points
======================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             4.61m   NWI  15-01.50    310
 
Decathlon: #3 Shot Put 17-18 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache             8.86m   29-01.00    417
 
Decathlon: #7 Discus Throw 17-18 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache            20.42m      67-00    280
 
Decathlon: #9 Javelin Throw 17-18 Division Boys Decathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache            27.01m      88-07    257
 
Decathlon 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jackson, Joshua           18 48-Unattache            3394       2815