Licensed to USATF - Arizona, Inc. - Association License
                    HY-TEK's Meet Manager 1/27/2019 10:19 AM
                      2019 Developmental Meet - 1/26/2019                      
                                 8 lane track                                  
                               Mountain Point HS                               
                                    Results                                    
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
Finals
  1 Carey, Ellie                 NX Level Tra                      16.29   NWI  3 
  2 Lindsey, Soraya              Arizona Chee           17.10      16.58   NWI  7 
  3 Franklin, Sydney             Huron Athlet                      17.09   NWI  3 
  4 Buettner, Ella               Elite Stride           17.87      17.52   NWI  7 
  5 Morrow, Kennedy              Power Forwar           17.43      17.58   NWI  7 
  6 Starr-Brown, Olivia          Huron Athlet           17.72      17.72   NWI  7 
  7 Lee, Nakari                  NX Level Tra                      17.85   NWI  2 
  8 Woods, Ziya                  Do Right Edu                      18.62   NWI  3 
  9 Sharpe, Eve                  Arizona Chee           18.94      18.83   NWI  7 
 10 Randall, Adalyne             Spotlight At                      18.86   NWI  5 
 11 James, Riyah                 Arizona Chee           18.77      18.91   NWI  7 
 12 Ontiveros, Maya              Elite Stride           19.46      19.26   NWI  7 
 13 Dale-Alvarez, Zoe            Power Forwar                      19.28   NWI  5 
 14 Woodward, Elliana            Arizona Chee           19.47      19.30   NWI  7 
 15 Courtney, Treazure           Arizona Flam           20.22      19.50   NWI  6 
 15 Lopez-Bogan, Brooklyn        Arizona Chee                      19.50   NWI  5 
 17 Womack, Jade                 Arizona Flam           20.79      19.53   NWI  6 
 18 Robbins, Jaya                Arizona Flam           19.89      19.92   NWI  6 
 19 Williams, Ke'Aira            NX Level Tra                      19.97   NWI  2 
 20 Oakry, Brooklynn             Arizona Chee                      19.98   NWI  3 
 21 Hutchinson, Addisyn          Arizona Chee           20.75      20.16   NWI  6 
 22 Montano, Jiyu                Elite Stride           22.81      20.27   NWI  5 
 23 Hileman, Lillian             48-Unattache                      20.46   NWI  3 
 24 Richardson, Mya              Arizona Chee                      20.55   NWI  5 
 25 Chandler, Kendall            West Coast S                      20.71   NWI  2 
 26 Booher, Luca                 Power Forwar                      21.02   NWI  2 
 27 McMillian, Amaya             Arizona Chee                      21.18   NWI  5 
 28 Candelaria, Calista          Arizona Chee                      21.33   NWI  4 
 29 Anderson, Alaeyah            Do Right Edu                      21.34   NWI  5 
 30 Perez, Anahi                 Huron Athlet                      21.40   NWI  4 
 31 Chandler, Casey              West Coast S                      21.60   NWI  4 
 32 Moore, Skye                  Arizona Risi                      21.68   NWI  2 
 33 McCullom, Alannah            Huron Athlet           21.62      21.77   NWI  6 
 34 Amor Cotton, Jalyssa         Arizona Chee                      21.88   NWI  4 
 35 James, Tahlia                Arizona Chee           21.92      22.33   NWI  6 
 36 Jones, Vida                  Arizona Chee           22.35      22.34   NWI  6 
 37 Alexander, Jaicelle          Arizona Chee                      22.58   NWI  2 
 38 Jordan, Jaela                Arizona Chee                      22.70   NWI  5 
 39 Hill, Kahlea                 Arizona Chee                      22.80   NWI  4 
 40 Cinquini, Francesca          Arizona Risi                      23.00   NWI  2 
 41 Anderson, Rylee              NX Level Tra                      23.06   NWI  1 
 42 Smith, Journee               Arizona Chee                      23.21   NWI  2 
 43 Anderson, Laylanee           Do Right Edu                      23.66   NWI  3 
 44 James, A'Niya                Do Right Edu                      23.71   NWI  4 
 45 Finley, Jami'ya              Do Right Edu                      24.64   NWI  3 
 46 Hampton, Madyson             Arizona Chee                      25.52   NWI  3 
 47 Burt, Soy'ur                 Arizona Trac                      25.68   NWI  1 
 48 Valencia, Sophia             Arizona Risi                      25.77   NWI  1 
 49 Davis, Teyona                West Coast S                      26.78   NWI  1 
 50 Sims, Camryn                 Arizona Chee                      28.67   NWI  1 
 51 Marshall, Gianna             Arizona Chee                      34.60   NWI  1 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Buettner, Ella               Elite Stride           39.17      36.44   NWI  7 
  2 Morrow, Kennedy              Power Forwar           36.69      36.72   NWI  7 
  3 Franklin, Sydney             Huron Athlet                      37.34   NWI  1 
  4 Starr-Brown, Olivia          Huron Athlet           39.55      38.87   NWI  7 
  5 Woods, Ziya                  Do Right Edu                      39.99   NWI  3 
  6 Ontiveros, Maya              Elite Stride           42.85      40.17   NWI  6 
  7 James, Riyah                 Arizona Chee           39.18      40.97   NWI  7 
  8 Randall, Adalyne             Spotlight At                      41.08   NWI  1 
  9 Burt, Soy'ur                 Arizona Trac                      41.71   NWI  2 
 10 Womack, Jade                 Arizona Flam           45.24      41.73   NWI  6 
 11 Sharpe, Eve                  Arizona Chee           41.73      41.88   NWI  7 
 12 Chandler, Kendall            West Coast S                      42.42   NWI  4 
 13 Courtney, Treazure           Arizona Flam           44.74      42.78   NWI  6 
 14 Lindsey, Soraya              Arizona Chee           34.99      42.80   NWI  7 
 15 Montano, Jiyu                Elite Stride           54.50      43.50   NWI  5 
 16 Woodward, Elliana            Arizona Chee           42.79      43.64   NWI  7 
 17 Dale-Alvarez, Zoe            Power Forwar                      43.77   NWI  3 
 18 Green, Jaliyah               Do Right Edu           42.68      43.99   NWI  7 
 19 Oakry, Brooklynn             Arizona Chee                      44.26   NWI  2 
 20 Hileman, Lillian             48-Unattache                      44.87   NWI  4 
 21 Davis, Teyona                West Coast S                      45.63   NWI  3 
 22 Hutchinson, Addisyn          Arizona Chee           47.39      45.85   NWI  6 
 23 Booher, Luca                 Power Forwar                      46.18   NWI  2 
 24 McMillian, Amaya             Arizona Chee                      46.30   NWI  5 
 25 Lopez-Bogan, Brooklyn        Arizona Chee                      46.38   NWI  3 
 26 Richardson, Mya              Arizona Chee                      46.89   NWI  5 
 27 Chandler, Casey              West Coast S                      46.91   NWI  2 
 28 Valencia, Sophia             Arizona Risi                      46.98   NWI  1 
 29 Anderson, Alaeyah            Do Right Edu                      47.13   NWI  1 
 30 Perez, Anahi                 Huron Athlet                      47.46   NWI  5 
 31 Alexander, Jaicelle          Arizona Chee                      48.63   NWI  4 
 32 Cinquini, Francesca          Arizona Risi                      48.67   NWI  2 
 33 Amor Cotton, Jalyssa         Arizona Chee                      49.32   NWI  5 
 34 McCullom, Alannah            Huron Athlet           48.76      49.57   NWI  6 
 35 Moore, Skye                  Arizona Risi                      51.00   NWI  1 
 36 James, A'Niya                Do Right Edu                      52.29   NWI  4 
 37 James, Tahlia                Arizona Chee           47.84      52.66   NWI  6 
 38 Jordan, Jaela                Arizona Chee                      52.89   NWI  2 
 39 Smith, Journee               Arizona Chee                      53.17   NWI  3 
 40 Jones, Vida                  Arizona Chee           51.53      53.77   NWI  5 
 41 Velazquez, Athena            Do Right Edu                      53.80   NWI  4 
 42 Sims, Camryn                 Arizona Chee                      54.08   NWI  2 
 43 Hill, Kahlea                 Arizona Chee                      55.03   NWI  3 
 44 Anderson, Laylanee           Do Right Edu                      57.13   NWI  5 
 45 Hampton, Madyson             Arizona Chee                    1:00.19   NWI  4 
 46 Candelaria, Calista          Arizona Chee                    1:09.27   NWI  4 
 47 Marshall, Gianna             Arizona Chee                    1:10.69   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Amor Cotton, Jalyssa         Arizona Chee                    1:14.00   1 
  2 Anderson, Rylee              NX Level Tra                    1:20.06   1 
  3 Carey, Ellie                 NX Level Tra                    1:24.42   3 
  4 Morrow, Kennedy              Power Forwar         1:25.25    1:27.08   4 
  5 Randall, Adalyne             Spotlight At                    1:29.50   3 
  6 Hubbard, Alani               Distance Uni                    1:34.10   3 
  7 Sharpe, Eve                  Arizona Chee         1:40.77    1:34.88   4 
  8 James, Riyah                 Arizona Chee         1:40.99    1:36.31   4 
  9 Lee, Nakari                  NX Level Tra                    1:36.40   1 
 10 Lindsey, Soraya              Arizona Chee         1:27.32    1:37.38   4 
 11 Robbins, Jaya                Arizona Flam         1:41.62    1:37.70   4 
 12 Janssen, Taisley             NX Level Tra                    1:39.08   3 
 13 Lopez-Bogan, Brooklyn        Arizona Chee                    1:39.72   2 
 14 Hutchinson, Addisyn          Arizona Chee         1:52.54    1:42.33   4 
 15 Woodward, Elliana            Arizona Chee                    1:42.35   2 
 16 Chandler, Casey              West Coast S                    1:43.02   2 
 17 Valencia, Sophia             Arizona Risi                    1:43.58   1 
 18 Womack, Jade                 Arizona Flam         1:54.84    1:47.98   4 
 19 Alexander, Jaicelle          Arizona Chee                    1:50.00   2 
 20 McMillian, Amaya             Arizona Chee                    1:50.53   1 
 21 McCullom, Alannah            Huron Athlet                    1:51.10   1 
 22 Cinquini, Francesca          Arizona Risi                    1:52.33   3 
 23 Williams, Ke'Aira            NX Level Tra                    1:54.79   2 
 24 James, Tahlia                Arizona Chee                    1:56.83   3 
 25 Coopwood, Jewel              Do Right Edu                    1:57.69   1 
 26 Jones, Vida                  Arizona Chee         2:01.52    1:58.31   3 
 27 Green, Jaliyah               Do Right Edu         1:49.58    1:59.02   4 
 28 Moore, Skye                  Arizona Risi                    2:00.23   3 
 29 Hill, Kahlea                 Arizona Chee                    2:10.82   2 
 30 Hampton, Madyson             Arizona Chee                    2:13.56   2 
 31 Candelaria, Calista          Arizona Chee                    2:26.88   2 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Janssen, Taisley             NX Level Tra         3:37.13    3:25.60  
  2 Hubbard, Alani               Distance Uni                    3:30.43  
  3 Tavizon, Jimenna             Panthers Ath                    4:12.12  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Devyn             Arizona Chee           14.42      14.25   NWI  6 
  2 Barbour, Amiyah              Arizona Risi           14.89      14.65   NWI  6 
  3 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           15.36      14.75   NWI  6 
  4 Word, Taliyah                Arizona Chee           15.13      14.92   NWI  6 
  5 Colosimo, Shay               AZ Burn                15.60      14.99   NWI  6 
  6 Barrett, Claire              Arizona Chee           15.75      15.32   NWI  5 
  7 Ware, Jamiyah                Arizona Chee           15.68      15.41   NWI  5 
  8 Allen, Neveah                Arizona Risi                      15.54   NWI  1 
  9 Pretlow, Taliyah             Lion Power S                      15.61   NWI  1 
  9 Barclay, Brianca             Arizona Risi           15.70      15.61   NWI  5 
 11 Quarles, Arionna             Arizona Chee           16.29      15.62   NWI  4 
 12 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           15.13      15.69   NWI  6 
 13 Collins, Isla                48-Unattache                      15.72   NWI  1 
 14 Ware, Rylee                  Arizona Chee           16.00      15.78   NWI  5 
 15 Smith, Kameron               Arizona Flam           15.57      15.89   NWI  6 
 16 Harper, Naeemah              Arizona Chee           16.12      16.02   NWI  4 
 17 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye           16.85      16.18   NWI  4 
 17 Burnett, Amayla              Arizona Chee           16.00      16.18   NWI  5 
 19 Perkins, Kiara               Arizona Flam           15.75      16.35   NWI  5 
 20 Lee, Daeja                   Power Forwar           17.75      16.55   NWI  3 
 21 Bogan, Jaiyana               Arizona Chee           16.58      16.57   NWI  4 
 22 Foster, Amaya                48-Unattache           15.99      16.62   NWI  5 
 23 Murdock, Gwendolyn           Arizona Chee                      16.73   NWI  1 
 24 Lane, Amiyah                 Arizona Chee           17.37      16.85   NWI  4 
 25 Harrison, Joi                Elite Stride           17.50      16.89   NWI  3 
 26 Lett, Mikaela                Arizona Chee           17.18      16.93   NWI  4 
 27 Ray, Taylor                  Arizona Chee                      17.07   NWI  2 
 28 Tayler, Chastity             Arizona Chee                      17.15   NWI  2 
 29 Felix, Alaya                 Arizona Chee           17.42      17.65   NWI  3 
 30 Jones, Haleigh               Arizona Flam           18.27      17.68   NWI  3 
 31 Wilson, Daija                Arizona Risi                      17.73   NWI  2 
 32 Young, Dominique             Arizona Chee           16.01      18.29   NWI  4 
 33 Bell, Jaysha                 Arizona Chee           19.19      19.42   NWI  3 
 34 Clark, Emery                 Arizona Chee                      19.75   NWI  2 
 35 Hanger, Glanna               Arizona Chee                      19.95   NWI  2 
 36 Smith, Jaylah                Arizona Chee                      19.97   NWI  1 
 37 McKinnon, Leilani            Distance Uni                      20.24   NWI  1 
 38 Hampton, Brooklynn           Arizona Chee                      20.59   NWI  2 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Henderson, Devyn             Arizona Chee           29.30      29.98   NWI  6 
  2 Barbour, Amiyah              Arizona Risi           30.79      30.84   NWI  6 
  3 Morrow, Aliyah               Arizona Chee           31.16      31.35   NWI  6 
  4 Colosimo, Shay               AZ Burn                32.17      31.65   NWI  6 
  5 Quarles, Arionna             Arizona Chee           34.00      32.04   NWI  5 
  6 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee           32.36      33.45   NWI  6 
  7 Barclay, Brianca             Arizona Risi           31.98      33.62   NWI  6 
  8 Sims, Justice                Arizona Chee                      33.73   NWI  2 
  9 Ware, Jamiyah                Arizona Chee           32.98      33.93   NWI  5 
 10 Burnett, Amayla              Arizona Chee           33.70      34.32   NWI  5 
 11 Allen, Neveah                Arizona Risi                      34.59   NWI  1 
 12 Ware, Rylee                  Arizona Chee           38.41      34.96   NWI  4 
 13 Smith, Kameron               Arizona Flam           30.35      35.00   NWI  6 
 14 Rhodes, Emerson              Phoenix Flye           36.86      35.08   NWI  4 
 15 Perkins, Kiara               Arizona Flam           36.91      36.01   NWI  4 
 16 Harrison, Joi                Elite Stride           35.91      36.21   NWI  5 
 17 Foster, Amaya                48-Unattache           34.29      36.62   NWI  5 
 18 Lane, Amiyah                 Arizona Chee           38.14      37.01   NWI  4 
 19 Davis, A'Mani                West Coast S                      37.08   NWI  1 
 20 Bogan, Jaiyana               Arizona Chee           36.30      37.23   NWI  5 
 21 Pretlow, Taliyah             Lion Power S                      37.78   NWI  1 
 22 Foster, Arayanna             Do Right Edu                      38.28   NWI  2 
 23 Lee, Daeja                   Power Forwar           41.16      38.34   NWI  3 
 24 Davis, Cinfani               Elite Stride                      38.38   NWI  2 
 25 Tayler, Chastity             Arizona Chee                      38.93   NWI  2 
 26 Moon, Ashtyn                 Arizona Chee           34.58      38.99   NWI  5 
 27 Murdock, Gwendolyn           Arizona Chee                      39.02   NWI  3 
 28 Felix, Alaya                 Arizona Chee           38.63      39.23   NWI  4 
 29 Jones, Haleigh               Arizona Flam           38.85      40.10   NWI  4 
 30 Lett, Mikaela                Arizona Chee           40.70      40.32   NWI  3 
 31 Young, Dominique             Arizona Chee           36.50      40.34   NWI  4 
 32 Meadows, Zirenety            Do Right Edu                      40.80   NWI  1 
 33 Mitchell, Karmah             Do Right Edu                      40.83   NWI  2 
 34 Wilson, Daija                Arizona Risi                      41.65   NWI  1 
 35 Clark, Emery                 Arizona Chee                      42.77   NWI  2 
 36 Hanger, Glanna               Arizona Chee                      43.93   NWI  2 
 37 Bell, Jaysha                 Arizona Chee           40.54      44.27   NWI  3 
 38 Hampton, Brooklynn           Arizona Chee                      45.54   NWI  3 
 39 McKinnon, Leilani            Distance Uni                      46.28   NWI  3 
 40 Ray, Taylor                  Arizona Chee                      47.91   NWI  1 
 41 Smith, Jaylah                Arizona Chee                      50.22   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Henderson, Devyn             Arizona Chee         1:09.30    1:11.24   8 
  2 Colosimo, Shay               AZ Burn              1:09.45    1:11.30   8 
  3 Word, Taliyah                Arizona Chee         1:09.04    1:12.44   8 
  4 Barbour, Amiyah              Arizona Risi         1:12.10    1:13.56   8 
  5 Ellis, Peyton                Distance Uni         1:18.57    1:17.36   7 
  6 Barrett, Claire              Arizona Chee         1:12.93    1:18.22   8 
  7 Morrow, Aliyah               Arizona Chee         1:16.28    1:19.63   8 
  8 Ware, Jamiyah                Arizona Chee         1:21.56    1:19.69   7 
  9 Barclay, Brianca             Arizona Risi         1:15.77    1:20.55   8 
 10 Quarles, Arionna             Arizona Chee         1:22.68    1:22.54   7 
 11 Allen, Neveah                Arizona Risi                    1:22.72   1 
 12 Harper, Naeemah              Arizona Chee         1:26.66    1:22.74   6 
 13 Moon, Ashtyn                 Arizona Chee         1:22.84    1:22.96   7 
 14 Hampton, Ericka              Do Right Edu         1:22.61    1:23.13   7 
 15 Burnett, Amayla              Arizona Chee         1:18.00    1:23.18   7 
 16 Sims, Justice                Arizona Chee         1:14.13    1:23.37   8 
 17 Pretlow, Taliyah             Lion Power S                    1:23.54   1 
 18 Harrison, Joi                Elite Stride         1:30.85    1:23.90   5 
 19 Gammage, Olivia              Do Right Edu         1:25.51    1:24.69   6 
 20 Parrish, Analise             Distance Uni         1:24.25    1:24.85   6 
 21 Burnett, A'Zariah            Arizona Chee         1:20.15    1:25.14   7 
 22 Sanders, Sydney              NX Level Tra         1:21.95    1:25.48   7 
 23 Janssen, Taelyn              NX Level Tra                    1:27.28   3 
 24 Lane, Amiyah                 Arizona Chee                    1:27.45   1 
 25 Ware, Rylee                  Arizona Chee         1:38.83    1:28.48   4 
 26 Salcido, Tylee               Huron Athlet         1:27.94    1:29.24   6 
 27 Patterson, Delaney           Distance Uni                    1:29.37   3 
 28 Gary, Nehemiah               Do Right Edu         1:34.24    1:30.62   5 
 29 Foster, Amaya                48-Unattache         1:28.84    1:31.07   6 
 30 Bogan, Jaiyana               Arizona Chee         1:32.96    1:31.94   5 
 31 Perkins, Kiara               Arizona Flam                    1:32.06   2 
 32 Young, Dominique             Arizona Chee         1:25.00    1:32.20   6 
 33 Davis, Cinfani               Elite Stride                    1:33.37   2 
 34 Cheatham, Summer             Do Right Edu         1:25.97    1:33.41   6 
 35 Mitchell, Karmah             Do Right Edu                    1:33.83   3 
 36 Seabaugh, Teagan             Distance Uni         1:29.38    1:35.47   6 
 37 Lett, Mikaela                Arizona Chee         1:38.52    1:35.53   5 
 38 Brown, Brooklynn             NX Level Tra                    1:36.74   1 
 39 Murdock, Gwendolyn           Arizona Chee                    1:36.93   3 
 40 Clark, Emery                 Arizona Chee                    1:37.23   4 
 41 Muhammad, Zari-Michaele      Do Right Edu         1:30.26    1:37.63   5 
 42 Meadows, Zirenety            Do Right Edu                    1:38.19   2 
 43 Foster, Arayanna             Do Right Edu                    1:38.27   3 
 44 Tayler, Chastity             Arizona Chee                    1:39.42   1 
 45 Rios, Lyla                   Glendale Fla                    1:40.60   4 
 46 Wilson, Daija                Arizona Risi                    1:44.80   1 
 47 Ray, Taylor                  Arizona Chee                    1:44.99   4 
 48 Hanger, Glanna               Arizona Chee                    1:47.00   3 
 49 Felix, Alaya                 Arizona Chee         2:12.28    1:47.02   4 
 50 Bell, Jaysha                 Arizona Chee         1:39.78    1:47.23   4 
 51 Ingram, Reese                Spotlight At         1:49.67    1:52.02   4 
 52 Hampton, Brooklynn           Arizona Chee                    1:52.88   2 
 53 McKinnon, Leilani            Distance Uni                    1:58.06   2 
 54 Williams, Ke'Miya            NX Level Tra                    1:58.95   1 
 55 Smith, Jaylah                Arizona Chee                    1:59.09   3 
 56 Romney, Paisley              Arizona Chee                    2:05.54   2 
 
800 Meter Run 9-10 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Barrett, Claire              Arizona Chee                    2:54.28   1 
  2 Janssen, Taelyn              NX Level Tra         3:11.55    3:01.00   2 
  3 Ellis, Peyton                Distance Uni         3:09.19    3:03.09   2 
  4 Dupps, Serena                Distance Uni         3:13.09    3:05.10   2 
  5 Hampton, Ericka              Do Right Edu         3:08.60    3:05.78   2 
  6 Sims, Justice                Arizona Chee                    3:07.35   1 
  7 Harper, Naeemah              Arizona Chee                    3:09.11   1 
  8 Patterson, Delaney           Distance Uni                    3:09.49   1 
  9 Washington, Kalia            Arizona Flam         3:06.20    3:14.18   2 
 10 Parrish, Analise             Distance Uni         3:20.22    3:14.23   2 
 10 Salcido, Tylee               Huron Athlet         3:14.20    3:14.23   2 
 12 Sanders, Sydney              NX Level Tra                    3:21.81   1 
 13 Gary, Nehemiah               Do Right Edu                    3:25.19   1 
 14 Muhammad, Zari-Michaele      Do Right Edu         3:52.38    3:29.95   2 
 15 Seabaugh, Teagan             Distance Uni         3:22.03    3:30.62   2 
 16 Gammage, Olivia              Do Right Edu         3:38.78    3:33.06   2 
 17 Cheatham, Summer             Do Right Edu         4:04.42    3:35.12   2 
 18 Ingram, Reese                Spotlight At                    4:09.35   1 
 19 Williams, Ke'Miya            NX Level Tra                    4:18.68   1 
 20 Jurden, Samiyah              Do Right Edu                    4:32.19   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Word, Taliyah                Arizona Chee                    5:51.82  
  2 Moon, Ashtyn                 Arizona Chee         5:47.63    6:17.36  
  3 Washington, Kalia            Arizona Flam         6:17.46    6:19.83  
  4 Dupps, Serena                Distance Uni         6:52.66    6:20.85  
  5 Rios, Lyla                   Glendale Fla                    8:54.83  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           13.36      13.10   NWI  6 
  2 Davis, Chiliyah              Arizona Flam                      13.97   NWI  1 
  3 Thomas, Gabrielle            48-Unattache           14.36      14.17   NWI  6 
  4 Galera-Young, Imani          Arizona Chee           14.19      14.21   NWI  6 
  5 Hunter, Camryn               Arizona Chee           14.31      14.23   NWI  6 
  6 Ware, Jaiden                 Arizona Chee           14.44      14.31   NWI  6 
  7 Tatum, Jahnae                Arizona Chee           14.21      14.39   NWI  6 
  8 Cunico, Payton               Huron Athlet           17.27      14.56   NWI  3 
  9 Spitler, McKenzi             Power Forwar                      14.76   NWI  1 
 10 Vazquez, Roselyn             Arizona Flam           15.83      14.90   NWI  5 
 11 Hay, Camdyn                  Power Forwar           15.64      14.95   NWI  5 
 12 Barnes, Kyara                Arizona Chee           14.33      14.98   NWI  6 
 13 Haven, Keena                 Arizona Risi           15.27      15.03   NWI  5 
 14 Wolach, Hayden               48-Unattache           15.22      15.25   NWI  5 
 15 Labinjo, Yemisi-Marlee       48-Unattache           13.70      15.30   NWI  6 
 16 Gasparian, Bella             Arizona Trac           15.99      15.41   NWI  5 
 17 Rodriguez, Amyiah            Elite Stride           15.18      15.46   NWI  5 
 18 Hendrix, Jade                Lion Power S                      15.68   NWI  2 
 19 Britzius, Addisyn            Power Forwar           16.22      15.69   NWI  4 
 20 Burt, Madison                48-Unattache                      15.75   NWI  1 
 21 Bonwell, Jaeda               Arizona Chee           17.07      15.79   NWI  3 
 22 Silver, Zion                 Arizona Risi           16.01      15.81   NWI  4 
 23 Roberts, Raazia              Arizona Speed                     15.84   NWI  1 
 24 Cooper, Cristina             Arizona Chee                      16.14   NWI  2 
 25 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           16.32      16.21   NWI  4 
 26 Davis, Lilanah               Arizona Chee           16.00      16.37   NWI  5 
 27 Lacy, Dymitre                Arizona Risi                      16.46   NWI  2 
 28 Grisham-Dobbs, Simone        48-Unattache           16.82      16.67   NWI  3 
 29 Martin, Aniyah               Power Forwar           16.51      16.87   NWI  4 
 30 Sanchez, Amaya               Arizona Chee           16.40      16.93   NWI  4 
 31 Garay, Lexany                Arizona Risi           18.22      16.94   NWI  3 
 32 Moreland, Jordyn             Arizona Chee           16.55      16.96   NWI  4 
 33 Plump, Leila                 Arizona Chee           19.03      17.08   NWI  3 
 34 Booher, Bella                Power Forwar                      17.09   NWI  1 
 35 Chandler, Kennedi            West Coast S                      21.16   NWI  2 
 36 Chandler, Cadyn              West Coast S                      22.01   NWI  2 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Cade, Sniyah                 Arizona Chee           28.60      28.02   NWI  6 
  2 Davis, Chiliyah              Arizona Flam                      29.27   NWI  2 
  3 Whiten, Uriyah               Elite Stride           29.07      29.66   NWI  6 
  4 Thomas, Gabrielle            48-Unattache           30.30      29.80   NWI  6 
  5 Cunico, Payton               Huron Athlet           29.28      30.44   NWI  6 
  6 Spitler, McKenzi             Power Forwar                      31.20   NWI  2 
  7 Haven, Keena                 Arizona Risi           32.16      31.77   NWI  5 
  8 Barnes, Kyara                Arizona Chee           31.53      31.78   NWI  6 
  9 Wolach, Hayden               48-Unattache           31.78      32.40   NWI  5 
 10 Millage, Leah                Power Forwar           31.86      32.47   NWI  5 
 11 Rodriguez, Amyiah            Elite Stride           31.00      32.53   NWI  6 
 12 Britzius, Addisyn            Power Forwar           34.02      32.64   NWI  4 
 13 Silver, Zion                 Arizona Risi           32.33      32.84   NWI  5 
 14 Hay, Camdyn                  Power Forwar           32.63      32.86   NWI  5 
 15 Bonwell, Jaeda               Arizona Chee           35.87      33.55   NWI  4 
 16 Hendrix, Jade                Lion Power S                      33.60   NWI  1 
 17 Fisher, Kumiah               Arizona Chee           32.53      33.75   NWI  5 
 18 Chavez, Gianna               West Coast S                      34.26   NWI  1 
 19 Burt, Madison                48-Unattache                      34.31   NWI  1 
 20 Piel, Mai                    Arizona Chee           37.22      34.46   NWI  3 
 21 Cooper, Cristina             Arizona Chee                      34.87   NWI  2 
 22 Jackson, Trinity             Power Forwar                      34.88   NWI  2 
 23 Lynch, Makayla               Arizona Chee           36.73      34.89   NWI  4 
 24 Martin, Aniyah               Power Forwar           32.95      34.99   NWI  5 
 25 Grisham-Dobbs, Simone        48-Unattache           34.26      35.28   NWI  4 
 26 Booher, Bella                Power Forwar                      36.10   NWI  3 
 27 Davis, Lilanah               Arizona Chee           34.00      36.12   NWI  4 
 28 Johnson, Zoee                Arizona Risi                      36.17   NWI  2 
 29 Roberts, Raazia              Arizona Speed                     36.30   NWI  1 
 30 Noyd, Kianna                 Arizona Flam           31.58      36.38   NWI  6 
 31 Giles-purcell, Bird          Arizona Chee           38.48      36.46   NWI  3 
 32 Lacy, Dymitre                Arizona Risi                      36.52   NWI  3 
 33 Davis, CinCere               Elite Stride                      36.86   NWI  1 
 34 Gasparian, Bella             Arizona Trac           33.02      37.00   NWI  4 
 35 Chandler, Cadyn              West Coast S                      37.10   NWI  2 
 36 Garay, Lexany                Arizona Risi           38.79      37.27   NWI  3 
 37 Plump, Leila                 Arizona Chee           41.05      38.07   NWI  3 
 38 Noriega, Gianna              Arizona Chee                      40.10   NWI  1 
 39 Chandler, Kennedi            West Coast S                      47.09   NWI  1 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cade, Sniyah                 Arizona Chee         1:08.37    1:05.72   8 
  2 Davis, Chiliyah              Arizona Flam                    1:06.96   2 
  3 Whiten, Uriyah               Elite Stride         1:07.51    1:08.59   8 
  4 Kemp, Mia                    NX Level Tra         1:08.44    1:10.34   8 
  5 Thomas, Gabrielle            48-Unattache                    1:11.88   1 
  6 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         1:09.78    1:13.10   8 
  7 Tatum, Jahnae                Arizona Chee         1:14.87    1:13.19   7 
  8 Barnes, Kyara                Arizona Chee         1:15.00    1:14.28   7 
  9 Callison, Chloe              NX Level Tra         1:11.17    1:14.73   7 
 10 Silver, Zion                 Arizona Risi         1:12.92    1:14.98   7 
 11 Martin, Aniyah               Power Forwar         1:12.77    1:15.07   7 
 12 Schmelter, Silvie            Arizona Flam                    1:16.10   3 
 13 Galera-Young, Imani          Arizona Chee         1:10.98    1:16.14   8 
 14 Stroughter, Bryonna          Do Right Edu         1:17.77    1:16.44   6 
 15 Fisher, Kumiah               Arizona Chee         1:12.85    1:16.45   7 
 16 Blume, Jaleah                Do Right Edu         1:14.23    1:18.21   7 
 17 Piel, Mai                    Arizona Chee         1:18.00    1:18.25   6 
 18 Hunter, Camryn               Arizona Chee         1:10.87    1:18.46   8 
 19 Hay, Camdyn                  Power Forwar         1:25.23    1:18.48   4 
 20 Moreland, Jordyn             Arizona Chee         1:15.75    1:19.20   6 
 21 Chavez, Gianna               West Coast S                    1:19.47   2 
 22 Millage, Leah                Power Forwar         1:19.10    1:19.54   5 
 23 Wolach, Hayden               48-Unattache                    1:20.44   2 
 24 Hendrix, Jade                Lion Power S                    1:20.83   3 
 25 Rodriguez, Amyiah            Elite Stride         1:12.66    1:21.05   7 
 26 Haven, Keena                 Arizona Risi         1:16.19    1:21.07   6 
 27 Burt, Madison                48-Unattache                    1:22.14   2 
 28 Rayford, Keira               Do Right Edu         1:17.41    1:22.52   6 
 29 Grisham-Dobbs, Simone        48-Unattache                    1:23.13   2 
 30 Lacy, Dymitre                Arizona Risi                    1:23.14   1 
 31 Davis, CinCere               Elite Stride                    1:23.68   2 
 32 Garay, Lexany                Arizona Risi         1:29.31    1:23.77   3 
 33 Roberts, Raazia              Arizona Speed                   1:23.92   3 
 34 Ware, Jaiden                 Arizona Chee         1:21.57    1:24.55   5 
 35 Davis, Lilanah               Arizona Chee         1:18.00    1:26.97   6 
 36 Gasparian, Bella             Arizona Trac         1:15.30    1:27.31   6 
 37 Hollie, Aqua                 NX Level Tra         1:27.27    1:27.49   4 
 38 Lynch, Makayla               Arizona Chee         1:17.90    1:28.02   6 
 39 Johnson, Zoee                Arizona Risi                    1:28.56   1 
 40 Giles-purcell, Bird          Arizona Chee         1:23.82    1:28.75   5 
 41 Bonwell, Jaeda               Arizona Chee         1:27.83    1:28.89   4 
 42 Plump, Leila                 Arizona Chee         1:40.92    1:29.99   4 
 43 Cooper, Cristina             Arizona Chee                    1:30.24   2 
 44 Noyd, Kianna                 Arizona Flam         1:23.84    1:30.55   5 
 45 Noriega, Gianna              Arizona Chee                    1:32.21   1 
 46 Jacobsen, Jessica            Distance Uni                    1:34.64   1 
 47 Hatcher, MacKenzie           Distance Uni         1:35.96    1:38.50   4 
 48 Sanchez, Amaya               Arizona Chee         1:27.74    1:45.96   4 
 
800 Meter Run 11-12 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Daily, Madeline              Distance Uni         2:36.12    2:31.58   3 
  2 Callison, Chloe              NX Level Tra         2:39.47    2:47.18   3 
  3 Kemp, Mia                    NX Level Tra         2:39.27    2:48.95   3 
  4 Vazquez, Jasmine             Arizona Flam         2:44.93    2:50.37   3 
  5 Usoro, Mayen                 Do Right Edu         2:56.99    2:52.16   3 
  6 Levin, Emery                 Distance Uni         2:53.15    2:55.36   3 
  7 Tatum, Jahnae                Arizona Chee                    2:55.39   2 
  8 Moreland, Jordyn             Arizona Chee         2:56.49    3:00.03   3 
  9 Galera-Young, Imani          Arizona Chee                    3:00.11   1 
 10 Stroughter, Bryonna          Do Right Edu                    3:00.12   2 
 11 Neve, Olivia                 Distance Uni         2:48.40    3:03.22   3 
 12 Hunter, Camryn               Arizona Chee                    3:05.36   1 
 13 Ellis, Macy                  Distance Uni         2:56.98    3:05.70   3 
 14 Blume, Jaleah                Do Right Edu         3:15.48    3:07.02   2 
 15 Mariscal, Lailany            Panthers Ath                    3:07.06   1 
 16 Schmelter, Silvie            Arizona Flam                    3:13.28   2 
 17 Rayford, Keira               Do Right Edu         3:02.58    3:13.71   2 
 18 Downing, Kallianne           48-Unattache                    3:18.92   1 
 19 Lynch, Makayla               Arizona Chee         3:07.44    3:19.15   3 
 20 Jacobsen, Jessica            Distance Uni                    3:21.46   1 
 21 Reid, Jordyn                 Arizona Chee                    3:21.80   1 
 22 Ware, Jaiden                 Arizona Chee                    3:25.11   2 
 23 Hollie, Aqua                 NX Level Tra         3:37.19    3:27.19   2 
 24 Giles-purcell, Bird          Arizona Chee         3:08.73    3:28.76   2 
 25 Noriega, Gianna              Arizona Chee                    3:31.03   1 
 26 Sanchez, Amaya               Arizona Chee                    3:43.80   1 
 27 Hatcher, MacKenzie           Distance Uni         3:38.41    3:51.17   2 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Daily, Madeline              Distance Uni         5:20.78    5:16.03  
  2 Whiten, Uriyah               Elite Stride         5:17.38    5:43.39  
  3 Neve, Olivia                 Distance Uni         5:42.91    5:47.07  
  4 Levin, Emery                 Distance Uni         5:59.87    5:48.83  
  5 Fisher, Kumiah               Arizona Chee                    5:49.77  
  6 Ellis, Macy                  Distance Uni         6:13.26    6:31.96  
  7 Downing, Kallianne           48-Unattache                    6:34.58  
  7 Piel, Mai                    Arizona Chee         6:23.19    6:34.58  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Schmelter, Silvie            Arizona Flam                   13:29.49  
  2 Quinn, Mullen                48-Unattache                   14:53.33  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sommerville, Tara            Arizona Chee           12.55      12.47   NWI  5 
  2 Christian, Saniah            Arizona Chee           12.68      12.97   NWI  5 
  3 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           12.61      13.02   NWI  5 
  4 Hussey, Olivia               48-Unattache           13.95      13.18   NWI  4 
  5 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           13.07      13.24   NWI  5 
  6 White, Tatiyanna             Arizona Flam           13.65      13.48   NWI  5 
  7 Quarles, Anaya               Arizona Chee           14.27      13.84   NWI  4 
  8 Craig, Saniya                Do Right Edu                      13.87   NWI  2 
  9 Hurd, Marissa                48-Unattache           14.34      13.89   NWI  4 
 10 Romney, Remy                 Arizona Chee           14.17      13.94   NWI  4 
 11 Fleming, Jazmine             Power Forwar           14.25      14.08   NWI  4 
 12 Reynolds, Alicia             Arizona Trac           14.16      14.11   NWI  4 
 13 Elliston, Emersen            Arizona Risi                      14.26   NWI  1 
 14 Bailey, Camie                Arizona Flam                      14.36   NWI  2 
 15 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           13.68      14.43   NWI  5 
 16 Hamilton, M'Tima             Arizona Chee           14.41      14.59   NWI  3 
 17 Labinjo, Morenike-Janet      48-Unattache           13.34      14.65   NWI  5 
 18 Welch, Savhana               Arizona Risi                      14.68   NWI  2 
 19 Barker, Ruby                 Arizona Chee           14.72      14.78   NWI  3 
 20 Arce, Adalie                 Power Forwar           14.67      14.79   NWI  3 
 21 Reed, Kiara                  Arizona Flam           14.24      15.01   NWI  4 
 22 Reed, Kianna                 Arizona Flam           14.92      15.06   NWI  3 
 23 Ramos, Khaydie               Arizona Risi           14.34      15.12   NWI  4 
 24 Carter, Destiny              Power Forwar           15.47      15.26   NWI  3 
 25 Young, Danique               Arizona Chee           13.67      15.31   NWI  5 
 26 Trimble, Aubree-Lynn         Power Forwar           15.49      15.38   NWI  3 
 27 Todd, Madison                Arizona Speed                     15.39   NWI  2 
 28 Johnson, Ariyana             Arizona Risi                      15.47   NWI  1 
 29 Wallace, Lilly               Huron Athlet                      15.82   NWI  2 
 30 Adkinson, Taszia             Arizona Risi           15.66      15.90   NWI  3 
 31 Sylvestor, Michele           Arizona Speed                     16.18   NWI  1 
 32 Lee-Cruz, Amanda             Arizona Chee                      16.45   NWI  1 
 33 Hennigh, Savanna             Elite Stride                      16.57   NWI  1 
 34 Bonfigt, Mia                 Arizona Chee                      16.91   NWI  1 
 35 Mendoza, Natalie             Elite Stride                      19.67   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Sommerville, Tara            Arizona Chee           25.83      26.63   NWI  6 
  2 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           25.89      26.84   NWI  6 
  3 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi           26.67      27.31   NWI  6 
  4 Mendoza, Natalie             Elite Stride                      27.91   NWI  2 
  5 Christian, Saniah            Arizona Chee           26.41      27.98   NWI  6 
  6 Angry, Tatiyana              Arizona Risi           28.91      28.40   NWI  6 
  7 Quarles, Anaya               Arizona Chee           28.98      28.83   NWI  6 
  8 Diop, Malayka                Elite Stride           27.94      28.86   NWI  6 
  9 White, Tatiyanna             Arizona Flam           29.04      28.92   NWI  5 
 10 Fleming, Jazmine             Power Forwar           29.43      29.17   NWI  5 
 11 Lee-Cruz, Amanda             Arizona Chee                      29.17   NWI  2 
 12 Romney, Remy                 Arizona Chee           29.55      29.29   NWI  5 
 13 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee           29.49      29.43   NWI  5 
 14 Craig, Saniya                Do Right Edu                      29.62   NWI  3 
 15 Hurd, Marissa                48-Unattache           29.72      29.83   NWI  4 
 16 McKinney, Anastasia          Arizona Flam                      30.34   NWI  1 
 17 Welch, Savhana               Arizona Risi                      30.56   NWI  2 
 18 Harraway, Joanne             Power Forwar           30.06      30.74   NWI  4 
 19 Kazaroff, Lauren             Arizona Chee           29.90      30.76   NWI  4 
 20 Reynolds, Alicia             Arizona Trac           30.21      30.78   NWI  4 
 21 Hussey, Olivia               48-Unattache           31.01      31.29   NWI  3 
 22 Barker, Ruby                 Arizona Chee           30.02      31.41   NWI  4 
 23 Ramos, Khaydie               Arizona Risi           29.54      31.50   NWI  5 
 24 Reed, Kiara                  Arizona Flam           29.55      31.64   NWI  5 
 25 Hamilton, M'Tima             Arizona Chee           29.70      31.71   NWI  5 
 26 Reed, Kianna                 Arizona Flam           31.79      31.78   NWI  3 
 27 Elliston, Emersen            Arizona Risi                      32.05   NWI  2 
 28 Johnson, Ariyana             Arizona Risi                      32.33   NWI  1 
 29 Adkinson, Taszia             Arizona Risi           31.41      32.77   NWI  3 
 30 Todd, Madison                Arizona Speed                     32.79   NWI  1 
 31 Esparza, Jadelynn            48-Unattache                      32.92   NWI  2 
 32 Trimble, Aubree-Lynn         Power Forwar           32.94      33.26   NWI  3 
 32 Carter, Destiny              Power Forwar           34.13      33.26   NWI  1 
 34 Wallace, Lilly               Huron Athlet                      33.33   NWI  3 
 35 Young, Danique               Arizona Chee           29.50      33.59   NWI  5 
 36 Labinjo, Morenike-Janet      48-Unattache           28.40      34.02   NWI  6 
 37 Hennigh, Savanna             Elite Stride                      35.49   NWI  2 
 38 Bonfigt, Mia                 Arizona Chee                      44.19   NWI  2 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Onyepunuka, Stacey           Arizona Risi           57.60    1:01.51   9 
  2 Sommerville, Tara            Arizona Chee         1:02.67    1:02.73   9 
  3 Romney, Remy                 Arizona Chee         1:05.37    1:05.40   8 
  4 Onyepunuka, Sabatiney        Arizona Risi         1:01.60    1:05.60   9 
  5 LeBlond, Landen              NX Level Tra         1:05.99    1:05.69   8 
  6 Diop, Malayka                Elite Stride         1:03.04    1:06.09   9 
  7 Perera, Britney              NX Level Tra                    1:07.51   1 
  8 Kazaroff, Lauren             Arizona Chee         1:06.22    1:07.83   8 
  9 Angry, Tatiyana              Arizona Risi         1:03.60    1:07.94   9 
 10 Fleming, Jazmine             Power Forwar                    1:08.65   2 
 11 Hurd, Marissa                48-Unattache         1:11.31    1:08.69   6 
 12 Quarles, Anaya               Arizona Chee         1:01.83    1:08.93   9 
 13 Richardson, Na'Zyia          Arizona Chee         1:05.34    1:09.55   8 
 14 Bailey, Camie                Arizona Flam                    1:09.58   4 
 15 McCallister, Bethany         Arizona Trac         1:06.75    1:09.82   8 
 16 Barker, Ruby                 Arizona Chee         1:08.65    1:10.12   7 
 17 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         1:04.97    1:10.20   9 
 18 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         1:05.01    1:10.56   8 
 19 Black, Kendall               NX Level Tra         1:07.47    1:10.76   7 
 20 White, Tatiyanna             Arizona Flam         1:13.38    1:11.19   5 
 21 Rafferty, Rylee              NX Level Tra         1:10.69    1:11.32   7 
 22 Goodman, Madyson             NX Level Tra         1:07.53    1:12.67   7 
 23 Harraway, Joanne             Power Forwar         1:12.29    1:12.68   6 
 24 Welch, Savhana               Arizona Risi                    1:12.70   1 
 25 Reynolds, Alicia             Arizona Trac         1:17.97    1:13.52   5 
 26 Craig, Saniya                Do Right Edu                    1:13.70   1 
 27 Hickey, Angelina             Arizona Chee                    1:13.82   2 
 28 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         1:03.30    1:14.01   9 
 29 Ramos, Khaydie               Arizona Risi         1:06.90    1:14.21   7 
 30 Black, Kalyn                 NX Level Tra         1:11.11    1:14.22   6 
 31 Romero, Soledad              Distance Uni         1:14.33    1:14.32   5 
 32 Esparza, Jadelynn            48-Unattache                    1:16.29   1 
 33 Reed, Kiara                  Arizona Flam         1:15.44    1:16.56   5 
 34 Hamilton, M'Tima             Arizona Chee         1:13.63    1:16.69   5 
 35 Adkinson, Taszia             Arizona Risi         1:12.42    1:16.78   6 
 36 Janssen, Taryn               NX Level Tra                    1:17.56   4 
 37 Young, Danique               Arizona Chee         1:10.00    1:17.91   7 
 38 Reed, Kianna                 Arizona Flam         1:18.34    1:18.45   4 
 39 Carter, Destiny              Power Forwar         1:32.99    1:18.49   4 
 40 Johnson, Ariyana             Arizona Risi                    1:18.50   3 
 41 Sylvestor, Michele           Arizona Speed                   1:19.04   1 
 42 Todd, Madison                Arizona Speed                   1:19.54   4 
 43 Lee-Cruz, Amanda             Arizona Chee                    1:19.80   1 
 44 McKinney, Anastasia          Arizona Flam                    1:20.14   3 
 45 Topete, Marissa              Distance Uni         1:13.08    1:20.42   5 
 46 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         1:11.66    1:21.20   6 
 47 Christian, Saniah            Arizona Chee         1:15.60    1:23.27   5 
 48 Rodriguez, Natalia           Distance Uni         1:23.19    1:23.61   4 
 49 Hussey, Olivia               48-Unattache                    1:24.67   3 
 50 Salomon, Isabella            NX Level Tra         1:16.99    1:25.98   5 
 51 Elliston, Emersen            Arizona Risi                    1:26.33   3 
 52 Davenport, Ravae             Do Right Edu                    1:55.91   3 
 53 Bonfigt, Mia                 Arizona Chee                    2:00.04   2 
 
800 Meter Run 13-14 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 LeBlond, Landen              NX Level Tra         2:30.90    2:29.96   4 
  2 Romney, Remy                 Arizona Chee         2:31.81    2:31.67   4 
  3 Angry, Tatiyana              Arizona Risi         2:30.62    2:32.44   4 
  4 Kazaroff, Lauren             Arizona Chee         2:28.28    2:34.77   4 
  5 Perera, Britney              NX Level Tra         2:33.48    2:40.36   4 
  6 McCallister, Bethany         Arizona Trac         2:29.93    2:41.71   4 
  7 Rafferty, Rylee              NX Level Tra         2:37.20    2:42.11   3 
  8 Trujillo, Vianaye            Do Right Edu         2:32.75    2:45.99   4 
  9 Hickey, Angelina             Arizona Chee                    2:49.40   1 
 10 Pleasant, Shakena            Do Right Edu         2:43.54    2:50.53   3 
 11 Black, Kendall               NX Level Tra         2:34.79    2:51.22   4 
 12 Tavizon, Julietta            Panthers Ath         2:48.47    2:51.44   3 
 13 Noriega, Sophia              Arizona Chee         2:31.81    2:52.93   4 
 14 Quarles, Anaya               Arizona Chee                    2:53.40   1 
 15 Hileman, Hailey              48-Unattache         2:41.38    2:54.68   3 
 16 Barker, Ruby                 Arizona Chee                    2:55.01   2 
 17 Janssen, Taryn               NX Level Tra         2:55.08    2:56.91   3 
 18 Mariscal, Hebany             Panthers Ath                    2:58.54   1 
 19 Goodman, Madyson             NX Level Tra         2:55.46    2:58.66   2 
 20 Gary, Alayjanae              Do Right Edu         2:52.60    3:00.97   3 
 21 Black, Kalyn                 NX Level Tra         2:36.55    3:01.69   3 
 22 McLane, Taylor               Arizona Flam         2:50.76    3:04.92   3 
 23 Romero, Soledad              Distance Uni         2:53.27    3:05.16   3 
 24 Seabaugh, Addison            Distance Uni         3:03.78    3:08.54   2 
 25 Usoro, Nkoyo-May             Do Right Edu         3:18.82    3:11.86   2 
 26 Hamilton, M'Tima             Arizona Chee                    3:13.19   1 
 27 Rodriguez, Natalia           Distance Uni         3:10.81    3:15.78   2 
 28 Pettengill, Avery            Arizona Chee                    3:16.83   1 
 29 Corbin, Jazmin               Do Right Edu         3:09.38    3:23.84   2 
 30 Topete, Marissa              Distance Uni         2:57.81    3:23.91   2 
 31 Salomon, Isabella            NX Level Tra                    3:29.28   1 
 32 Carslon, Charlotte           Arizona Flam                    3:39.09   2 
 33 Davenport, Ravae             Do Right Edu                    4:11.52   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Kazaroff, Lauren             Arizona Chee         5:05.81    5:18.23  
  2 Diop, Malayka                Elite Stride                    6:17.67  
  3 McLane, Taylor               Arizona Flam         5:49.22    6:18.13  
  4 Esparza, Jazzlynn            48-Unattache                    6:20.32  
  5 Pettengill, Avery            Arizona Chee                    6:22.47  
  6 Hileman, Hailey              48-Unattache         5:56.16    6:31.02  
  7 Seabaugh, Addison            Distance Uni         6:17.23    6:41.65  
  8 Carslon, Charlotte           Arizona Flam                    8:03.26  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hickey, Angelina             Arizona Chee                   11:37.80  
  2 Noriega, Sophia              Arizona Chee        10:58.69   11:43.36  
  3 Pettengill, Avery            Arizona Chee                   14:21.56  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Kragrud, Katelyn             Arizona Chee           12.72      12.81   NWI  4 
  2 Kragrud, Kylee               Arizona Chee           13.09      12.88   NWI  4 
  3 Watson, Ke'mya               Adrenaline T                      13.14   NWI  2 
  4 Turner, Rahni                Arizona Flam           13.41      13.31   NWI  4 
  5 Lott, Kayla                  West Coast S                      13.38   NWI  2 
  6 Bond, Kameryn                Power Forwar                      13.43   NWI  1 
  7 Berry, Drycaea               Arizona Chee           13.51      13.51   NWI  4 
  8 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T           13.50      13.71   NWI  4 
  9 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           14.11      13.87   NWI  3 
 10 Hamilton, Alexa              Arizona Trac           14.38      13.90   NWI  3 
 11 Clemons, Kendall             Arizona Chee           14.00      13.92   NWI  4 
 12 Morris, McKailyn             Power Forwar           13.48      13.93   NWI  4 
 13 Humburg, Allie               Run Infinity                      14.02   NWI  2 
 14 Ludlow, Alyssa               Arizona Speed                     14.05   NWI  1 
 15 Adorjani, Amanda             Power Forwar           14.75      14.15   NWI  3 
 16 Gachuz, Sofia                Mustang Stam           14.59      14.43   NWI  3 
 17 Gerlach, Mihret              Arizona Flam           13.90      14.63   NWI  4 
 18 Goodman, Alanna              Run Infinity                      14.69   NWI  2 
 19 Kindle, Ella                 Arizona Chee                      14.91   NWI  1 
 20 Cunico, Ashlyn               Huron Athlet                      15.02   NWI  1 
 21 Ruiz, Kenzie                 Mustang Stam                      15.06   NWI  2 
 22 Frarck, Alyssa               West Coast S                      15.18   NWI  2 
 23 Hart, Khajana                Arizona Speed                     15.56   NWI  2 
 24 Wallace, Caitlyn             Mustang Stam                      15.84   NWI  1 
 25 Stallworth, Alaysia          Arizona Risi                      16.78   NWI  1 
 26 Munoz, Mia                   Mustang Stam                      16.94   NWI  1 
 27 Altangerel, Suvd Erdene      Elite Stride                      17.36   NWI  3 
 28 Ontiveros, Maricela          Elite Stride           17.20      19.36   NWI  3 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lott, Kayla                  West Coast S                      27.21   NWI  1 
  2 Kragrud, Kylee               Arizona Chee           25.75      27.61   NWI  3 
  3 Kragrud, Katelyn             Arizona Chee           26.22      28.00   NWI  3 
  4 Berry, Drycaea               Arizona Chee           27.63      28.42   NWI  3 
  5 Watson, Ke'mya               Adrenaline T                      28.50   NWI  2 
  6 Clemons, Kendall             Arizona Chee           31.00      29.11   NWI  2 
  6 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T           28.52      29.11   NWI  3 
  8 Ludlow, Alyssa               Arizona Speed                     29.28   NWI  2 
  9 Gachuz, Sofia                Mustang Stam           29.88      29.59   NWI  3 
 10 Holt, Kaliyah                Arizona Chee           30.18      29.72   NWI  3 
 11 Adorjani, Amanda             Power Forwar                      30.09   NWI  1 
 12 Hamilton, Alexa              Arizona Trac                      30.67   NWI  2 
 13 Gerlach, Mihret              Arizona Flam           29.62      31.00   NWI  3 
 14 Kindle, Ella                 Arizona Chee                      31.19   NWI  1 
 15 Morris, McKailyn             Power Forwar           29.13      31.37   NWI  3 
 16 Frarck, Alyssa               West Coast S                      31.47   NWI  1 
 17 Cunico, Ashlyn               Huron Athlet                      32.22   NWI  2 
 18 Ruiz, Kenzie                 Mustang Stam                      32.52   NWI  1 
 19 Hall, Delilah                48-Unattache                      32.95   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Escobar, Ella                NX Level Tra           59.26    1:01.56   3 
  2 Turner, Rahni                Arizona Flam         1:02.87    1:02.42   3 
  3 Williams, Nya                NX Level Tra                    1:05.32   2 
  3 Bond, Kameryn                Power Forwar                    1:05.32   1 
  5 Kragrud, Katelyn             Arizona Chee         1:05.05    1:07.06   3 
  6 Berry, Drycaea               Arizona Chee         1:06.13    1:07.20   3 
  7 Kragrud, Kylee               Arizona Chee         1:05.06    1:09.17   3 
  8 Hall-Forkl, Kyrstein         Adrenaline T         1:09.92    1:11.47   3 
  9 Holt, Kaliyah                Arizona Chee         1:07.96    1:11.77   3 
 10 Kindle, Ella                 Arizona Chee                    1:12.00   1 
 10 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         1:17.50    1:12.00   2 
 12 Clemons, Kendall             Arizona Chee         1:10.00    1:13.62   3 
 13 Morris, McKailyn             Power Forwar                    1:16.14   1 
 13 Scott, Chloe                 NX Level Tra         1:13.21    1:16.14   2 
 15 Fawkes, Eryca                Arizona Chee                    1:16.77   1 
 15 Dediwela, Vidanage Bethm     NX Level Tra                    1:16.77   2 
 17 Hart, Khajana                Arizona Speed                   1:17.19   1 
 17 Watson, Ke'mya               Adrenaline T                    1:17.19   2 
 19 Brruyns, Nettie              Arizona Speed                   1:18.94   1 
 19 Ludlow, Alyssa               Arizona Speed                   1:18.94   2 
 
800 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Escobar, Ella                NX Level Tra         2:22.52    2:29.82  
  2 Herron-Jonap, Jadyn          Huron Athlet         2:43.59    2:37.46  
  3 Fawkes, Eryca                Arizona Chee                    2:49.91  
  4 Berry, Drycaea               Arizona Chee                    2:52.36  
  5 Villasenor, Briseida         Panthers Ath                    2:53.30  
  6 Dediwela, Vidanage Bethm     NX Level Tra                    3:13.46  
  7 Holt, Kaliyah                Arizona Chee                    3:14.13  
  8 Steinhilber, Trinity         Distance Uni         2:54.33    3:16.88  
  9 Scott, Chloe                 NX Level Tra         3:01.44    3:30.92  
 10 Williams, Nya                NX Level Tra                    3:31.40  
 
1500 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Herron-Jonap, Jadyn          Huron Athlet         5:12.66    5:23.33  
  2 Fawkes, Eryca                Arizona Chee                    5:51.37  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Fawkes, Eryca                Arizona Chee                   12:28.35  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Watson, Kyara                Adrenaline T                      13.24   NWI  1 
  2 Dills, Hailey                Adrenaline T           13.46      13.29   NWI  2 
  3 Youngs, Allison              Arizona Chee                      13.65   NWI  1 
  3 Todd, Alyssa                 Arizona Speed                     13.65   NWI  1 
  5 Gleason, Carolaiza           Power Forwar                      13.82   NWI  2 
  6 Cryder, Morgan               Elite Stride                      13.93   NWI  1 
  7 Sylvestor, Michele           Arizona Speed                     14.42   NWI  2 
  8 Guillen, Alyssa              Mustang Stam                      14.82   NWI  1 
  9 Parra Guerrero, Julia Ve     Mustang Stam                      14.84   NWI  2 
 10 Ballalatak, Madeline         Mustang Stam                      15.40   NWI  2 
 11 Thornton, Abigail            Mustang Stam           16.57      16.35   NWI  2 
 12 Rudminaite, Adele            Elite Stride                      17.76   NWI  1 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Girls
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Watson, Kyara                Adrenaline T                      27.76   NWI  1 
  2 Dills, Hailey                Adrenaline T           28.63      28.06   NWI  2 
  3 Gleason, Carolaiza           Power Forwar                      29.27   NWI  2 
  4 Winkler, Benette             48-Unattache                      30.45   NWI  1 
  5 Parra Guerrero, Julia Ve     Mustang Stam                      30.63   NWI  1 
  6 Sylvestor, Michele           Arizona Speed                     44.23   NWI  1 
  7 Guillen, Alyssa              Mustang Stam                      44.24   NWI  1 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Girls
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Mays, Jadyn                  NX Level Tra           55.77      58.67   2 
  2 Dills, Hailey                Adrenaline T         1:03.43    1:05.18   2 
  3 Youngs, Allison              Arizona Chee                    1:06.97   1 
  4 Cryder, Morgan               Elite Stride                    1:08.61   2 
  5 Gleason, Carolaiza           Power Forwar                    1:08.75   1 
  6 Ramirez, Zanaa               West Coast S                    1:09.51   1 
  7 Todd, Alyssa                 Arizona Speed                   1:09.94   1 
  8 Ballalatak, Madeline         Mustang Stam                    1:11.98   1 
  9 Watson, Kyara                Adrenaline T                    1:12.47   2 
 
800 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ramirez, Zanaa               West Coast S                    2:49.02  
  2 Iza, Stephany                Glendale Fla                    3:17.49  
  3 Berthaud, Grace              Glendale Fla                    3:22.41  
 
1500 Meter Run 17-18 Division Girls
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Iza, Stephany                Glendale Fla                    6:42.43  
 
100 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Williams, Ayden              Arizona Chee           17.40      16.66   NWI  5 
  2 Jackson, Jermiah             Arizona Chee           17.85      17.03   NWI  6 
  3 Arana, Antonio               Phoenix Flye           17.84      17.39   NWI  6 
  4 Rock, Jack                   Arizona Chee           18.99      17.46   NWI  1 
  4 Donald, Trey                 48-Unattache                      17.46   NWI  5 
  6 Laskowski-Trant, Sean        Arizona Chee           18.00      17.94   NWI  6 
  7 Piel, Adrian                 Arizona Chee           18.00      18.14   NWI  4 
  8 Martin III, Eric             Power Forwar           19.47      18.22   NWI  1 
  9 Word, Tavian                 Arizona Chee           18.92      18.24   NWI  1 
 10 Rock, Mickey                 Arizona Chee           18.77      18.38   NWI  6 
 11 Harris, Raymon               Do Right Edu                      18.47   NWI  3 
 12 Edney, Kedrick               Elite Stride                      18.48   NWI  6 
 13 Davis, Zuri                  Do Right Edu                      18.54   NWI  4 
 14 Freeman, Mason               Elite Stride           19.48      18.84   NWI  1 
 15 Wallace Jr, Corey            Arizona Chee                      18.89   NWI  2 
 15 Lendsey, Canaan              Arizona Chee           18.36      18.89   NWI  3 
 17 Scott-Garry, Taylan          48-Unattache                      19.06   NWI  5 
 18 Schlue, Alex                 Phoenix Flye                      19.60   NWI  3 
 19 Williams, Kaiden             Arizona Chee           22.11      19.64   NWI  1 
 20 Blanke, Austin               Arizona Chee                      19.73   NWI  6 
 20 Simmons, Davion              Do Right Edu                      19.73   NWI  3 
 22 Oglesby, Kharron             Arizona Chee                      19.92   NWI  6 
 23 Manikandan, Pranav           Arizona Chee                      21.47   NWI  5 
 24 Martin, Henry                NX Level Tra                      22.18   NWI  4 
 25 Pendergast, Finnegan         Arizona Chee                      22.29   NWI  5 
 26 Lindsey Bennett, Delrik      Arizona Chee                      22.31   NWI  2 
 27 Cooper, Adan                 Do Right Edu                      23.14   NWI  3 
 28 Oliver, Mekhi                NX Level Tra                      23.64   NWI  2 
 29 Rakowski, Ryan               Distance Uni                      23.88   NWI  4 
 30 Smith II, Jeremiah           Arizona Chee                      23.96   NWI  3 
 31 Prescott, Dylan              Distance Uni                      24.09   NWI  3 
 32 Jackson, Carter              Arizona Chee                      24.12   NWI  4 
 33 Hampton, Erius               Do Right Edu                      24.33   NWI  5 
 34 Wheaton-Cast, Kamar          Arizona Chee                      25.28   NWI  2 
 35 Jones, Andres                Arizona Chee                      25.64   NWI  2 
 36 Bernard, Roman               Arizona Chee                      26.51   NWI  2 
 37 Brown, Jacob                 Arizona Chee                      28.84   NWI  4 
 38 Corbin, Nyziah               Do Right Edu                      36.02   NWI  5 
 
200 Meter Dash 8 & Under Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee           37.71      35.83   NWI  6 
  2 Williams, Ayden              Arizona Chee           35.81      36.94   NWI  6 
  3 Jackson, Jermiah             Arizona Chee           40.30      37.28   NWI  5 
  4 Velazquez, Abram             Do Right Edu           39.66      37.41   NWI  6 
  5 Laskowski-Trant, Sean        Arizona Chee           37.00      38.14   NWI  6 
  6 Corbin Jr, Milton            Do Right Edu           43.78      38.30   NWI  5 
  7 Jackson, Kyle                Arizona Chee                      38.37   NWI  1 
  8 Rock, Mickey                 Arizona Chee                      38.79   NWI  3 
  9 Rock, Jack                   Arizona Chee                      39.25   NWI  4 
 10 Hampton III, Eric            Do Right Edu           43.45      40.17   NWI  5 
 11 Word, Tavian                 Arizona Chee           39.96      40.24   NWI  6 
 12 Davis, Zuri                  Do Right Edu                      40.98   NWI  2 
 13 Scott-Garry, Taylan          48-Unattache                      40.99   NWI  3 
 14 Piel, Adrian                 Arizona Chee           38.00      42.26   NWI  6 
 15 Harris, Raymon               Do Right Edu                      42.28   NWI  4 
 16 Freeman, Mason               Elite Stride           42.54      42.45   NWI  5 
 17 Wallace Jr, Corey            Arizona Chee                      42.58   NWI  3 
 18 Lendsey, Canaan              Arizona Chee           44.20      42.78   NWI  5 
 19 Green II, Jerel              Do Right Edu           38.74      43.03   NWI  6 
 20 Simmons, Davion              Do Right Edu                      43.80   NWI  4 
 21 Edney, Kedrick               Elite Stride                      44.19   NWI  6 
 22 Blanke, Austin               Arizona Chee                      44.26   NWI  4 
 23 Martin III, Eric             Power Forwar           40.01      44.58   NWI  5 
 24 Williams, Kaiden             Arizona Chee           51.31      46.19   NWI  4 
 25 Oglesby, Kharron             Arizona Chee                      46.91   NWI  1 
 26 Matthews II, Dennis          Do Right Edu                      47.27   NWI  1 
 27 Rakowski, Ryan               Distance Uni                      50.63   NWI  3 
 28 Cooper, Adan                 Do Right Edu                      51.05   NWI  4 
 29 Lindsey Bennett, Delrik      Arizona Chee                      51.55   NWI  1 
 30 Prescott, Dylan              Distance Uni                      52.10   NWI  2 
 31 Sumpter-Jones, Daequan       Do Right Edu           48.20      54.68   NWI  5 
 32 Wheaton-Cast, Kamar          Arizona Chee                      55.09   NWI  3 
 33 Jackson, Carter              Arizona Chee                      55.41   NWI  3 
 34 Smith II, Jeremiah           Arizona Chee                      56.07   NWI  2 
 35 Hampton, Erius               Do Right Edu                      59.96   NWI  2 
 36 Jones, Andres                Arizona Chee                    1:00.86   NWI  2 
 37 Brown, Jacob                 Arizona Chee                    1:02.75   NWI  3 
 38 Bernard, Roman               Arizona Chee                    1:03.17   NWI  1 
 39 Corbin, Nyziah               Do Right Edu                    1:28.34   NWI  1 
 
400 Meter Dash 8 & Under Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Gruman, Eli                  Do Right Edu         1:31.75    1:24.36   5 
  2 Martin III, Eric             Power Forwar         1:24.91    1:26.11   5 
  3 Velazquez, Abram             Do Right Edu         1:31.62    1:28.26   5 
  4 Lynch, DaMarcus              Arizona Chee         1:35.82    1:28.41   5 
  5 Word, Tavian                 Arizona Chee                    1:28.98   2 
  6 Piel, Adrian                 Arizona Chee                    1:29.78   3 
  7 Rock, Jack                   Arizona Chee                    1:32.83   2 
  8 Donald, Trey                 48-Unattache                    1:32.86   1 
  9 Williams, Ayden              Arizona Chee         1:28.54    1:34.04   5 
 10 Hampton III, Eric            Do Right Edu         1:41.94    1:34.27   4 
 11 Matthews II, Dennis          Do Right Edu                    1:34.46   3 
 12 Latham, Ryan                 Distance Uni                    1:37.31   3 
 13 Jackson, Jermiah             Arizona Chee                    1:37.32   3 
 14 Jackson, Kyle                Arizona Chee                    1:37.70   1 
 15 Wallace Jr, Corey            Arizona Chee                    1:38.06   1 
 16 Rodriguez, Mateo             Distance Uni         1:22.30    1:38.13   5 
 17 Corbin Jr, Milton            Do Right Edu         1:39.01    1:38.31   4 
 18 Blanke, Austin               Arizona Chee                    1:40.82   2 
 19 Powell, Octavius             Glendale Fla                    1:43.09   4 
 20 Green II, Jerel              Do Right Edu                    1:43.28   2 
 21 Lendsey, Canaan              Arizona Chee                    1:43.96   2 
 22 Laskowski-Trant, Sean        Arizona Chee                    1:48.71   3 
 23 Grunden, Blake               Arizona Trac         1:45.28    1:48.90   4 
 24 Martin, Henry                NX Level Tra                    1:51.98   2 
 25 Pendergast, Finnegan         Arizona Chee                    1:57.58   4 
 26 Prescott, Dylan              Distance Uni                    1:57.88   4 
 27 Jones, Andres                Arizona Chee                    1:58.71   3 
 28 Rakowski, Ryan               Distance Uni                    1:58.78   4 
 29 Harris, Raymon               Do Right Edu                    2:01.21   1 
 30 Rock, Mickey                 Arizona Chee                    2:12.50   3 
 31 Sumpter-Jones, Daequan       Do Right Edu         2:20.71    2:17.64   4 
 32 Oliver, Mekhi                NX Level Tra                    2:35.56   1 
 
800 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Gruman, Eli                  Do Right Edu         3:03.78    3:11.97  
  2 Rodriguez, Mateo             Distance Uni         3:20.10    3:28.74  
  3 Latham, Ryan                 Distance Uni                    3:29.72  
  4 Grunden, Blake               Arizona Trac                    3:57.13  
 
1500 Meter Run 8 & Under Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Powell, Octavius             Glendale Fla                    8:04.71  
 
100 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McKoy Jr, Donjerome          Lion Power S           14.29      14.31   NWI  6 
  2 Perkins, Karon               Arizona Flam           14.76      14.64   NWI  6 
  3 Richardson, Jaylen           Arizona Chee           15.22      14.67   NWI  6 
  4 Colter, Alykzander           Arizona Chee           15.36      14.76   NWI  5 
  5 Little II, Daryl             Arizona Risi                      14.82   NWI  1 
  5 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee           14.86      14.82   NWI  6 
  7 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee           15.06      14.83   NWI  6 
  8 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           15.32      14.87   NWI  6 
  9 Smith, Amare                 Arizona Chee           16.01      14.92   NWI  5 
 10 McKoy, Dontae                Lion Power S           15.59      14.94   NWI  5 
 11 Scallon, William             Huron Athlet                      14.99   NWI  1 
 12 Montano, Paix                Elite Stride           15.24      15.10   NWI  6 
 13 Craft, Matthew               Huron Athlet           16.21      15.13   NWI  4 
 14 Freeman, Bryson              Elite Stride           15.75      15.38   NWI  5 
 15 Donald, Anthony              48-Unattache                      15.46   NWI  2 
 16 Bell, Mylez                  Arizona Risi                      15.50   NWI  2 
 16 Bowman, Jackson              48-Unattache                      15.50   NWI  1 
 18 Woodward Jr, Edward          Arizona Chee           16.04      15.51   NWI  5 
 19 Oakry, Kamari                Arizona Chee           16.09      15.58   NWI  5 
 20 Washington, Landon           Arizona Chee           15.57      15.79   NWI  5 
 21 McCoy, Edarius               Arizona Chee           16.21      15.89   NWI  4 
 22 Bell, Kashis                 Arizona Chee           16.37      16.03   NWI  4 
 23 Lombardi, Gavin              Arizona Trac                      16.04   NWI  3 
 24 Jones, Ahmad                 Huron Athlet           16.07      16.05   NWI  5 
 25 Thomas, Xavier               48-Unattache                      16.16   NWI  3 
 26 Coleman, Reed                48-Unattache           15.26      16.24   NWI  6 
 27 Pabst, Andrew                Elite Stride                      16.31   NWI  2 
 28 Black, Jordyn                Lion Power S                      16.39   NWI  3 
 29 Roy-Macauley, Brian          Arizona Risi           16.95      16.66   NWI  4 
 30 Whitten, Aaron               Elite Stride           16.74      16.70   NWI  4 
 31 King, Asantae                Power Forwar                      17.08   NWI  3 
 32 Anspach, Citta               Phoenix Flye                      17.31   NWI  3 
 33 Johansson, Myles             48-Unattache                      17.34   NWI  2 
 34 Romero, Cameron              West Coast S                      17.40   NWI  2 
 35 Ingram, Vander               Spotlight At           20.42      17.61   NWI  4 
 36 Bonwell, Jordyn              Arizona Chee           18.99      17.63   NWI  4 
 37 Hunter Jr, Kelvin            Elite Stride                      17.65   NWI  1 
 38 Blanke, Jaiden               Arizona Chee                      17.96   NWI  4 
 39 Cook, Dahmari                Arizona Chee                      20.13   NWI  2 
 40 Griggs, Zaelyn               Arizona Chee                      20.27   NWI  1 
 41 Mendoza, Grayson             Elite Stride                      21.26   NWI  3 
 42 Leybovich, Aaron             Arizona Flam                      21.65   NWI  1 
 
200 Meter Dash 9-10 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 McKoy Jr, Donjerome          Lion Power S           30.06      29.68   NWI  7 
  2 Quarles, Avaurie             Arizona Chee           31.32      30.82   NWI  7 
  3 Perkins, Karon               Arizona Flam           31.00      30.84   NWI  7 
  3 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee           30.53      30.84   NWI  7 
  5 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee           30.59      31.31   NWI  7 
  6 Richardson, Jaylen           Arizona Chee           32.51      31.32   NWI  6 
  7 Freeman, Bryson              Elite Stride           30.78      31.38   NWI  7 
  8 Colter, Alykzander           Arizona Chee           31.81      32.15   NWI  7 
  8 McKoy, Dontae                Lion Power S           33.75      32.15   NWI  6 
 10 Scallon, William             Huron Athlet                      32.27   NWI  3 
 11 Craft, Matthew               Huron Athlet           33.61      32.38   NWI  6 
 12 Oakry, Kamari                Arizona Chee           37.69      32.40   NWI  5 
 13 Solomon, Tristan             Arizona Chee           37.85      32.41   NWI  5 
 14 Montano, Paix                Elite Stride           31.41      33.06   NWI  7 
 15 Smith, Amare                 Arizona Chee           33.00      33.26   NWI  6 
 16 Bell, Mylez                  Arizona Risi                      33.91   NWI  1 
 17 Jones, Ahmad                 Huron Athlet           34.37      34.11   NWI  5 
 18 Little II, Daryl             Arizona Risi                      34.22   NWI  4 
 19 Thomas, Xavier               48-Unattache                      34.42   NWI  3 
 20 McCoy, Edarius               Arizona Chee           34.21      34.69   NWI  6 
 21 Pabst, Andrew                Elite Stride                      35.07   NWI  1 
 22 Washington, Landon           Arizona Chee           34.41      35.10   NWI  5 
 23 Millage, Nicholas            Power Forwar           33.06      35.18   NWI  6 
 24 Whitten, Aaron               Elite Stride           35.02      35.20   NWI  5 
 25 Anspach, Citta               Phoenix Flye                      35.31   NWI  2 
 26 Black, Jordyn                Lion Power S                      35.32   NWI  2 
 27 Roy-Macauley, Brian          Arizona Risi           34.45      36.38   NWI  5 
 28 King, Asantae                Power Forwar                      37.11   NWI  2 
 29 Chavez Jr, Jacob             Do Right Edu                      38.21   NWI  4 
 30 Bernal, Zachary              Huron Athlet                      39.07   NWI  1 
 31 Romero, Cameron              West Coast S                      39.10   NWI  1 
 32 Hunter Jr, Kelvin            Elite Stride                      39.43   NWI  4 
 33 Blanke, Jaiden               Arizona Chee                      39.79   NWI  2 
 34 Johansson, Myles             48-Unattache                      40.46   NWI  3 
 35 Cook, Dahmari                Arizona Chee                      42.38   NWI  1 
 36 Jones, Askari                Do Right Edu                      52.73   NWI  1 
 
400 Meter Dash 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Sharpe, Eldaah               Arizona Chee         1:11.40    1:12.25   7 
  2 Richard, Jeremi              Distance Uni         1:15.25    1:13.47   7 
  3 Martin, Cameron              Spotlight At         1:15.67    1:14.53   7 
  4 Quarles, Avaurie             Arizona Chee         1:17.61    1:14.94   6 
  5 Richardson, Jaylen           Arizona Chee         1:19.84    1:15.22   5 
  6 Corbin Jr, Cedric            Do Right Edu         1:10.44    1:15.56   7 
  7 Bowman, Jackson              48-Unattache                    1:15.81   1 
  8 Stevenson, Ari'eon           Arizona Chee         1:21.91    1:16.33   5 
  9 King Jr, Andre               Do Right Edu         1:14.06    1:16.59   7 
 10 Oliver, Malik                NX Level Tra         1:21.43    1:16.73   5 
 11 Colter, Alykzander           Arizona Chee         1:13.39    1:16.86   7 
 12 Donald, Anthony              48-Unattache                    1:17.52   2 
 13 Stroughter, Brulin           Do Right Edu         1:16.53    1:17.82   6 
 14 Craft, Matthew               Huron Athlet         1:14.74    1:18.00   7 
 15 Levin, Josiah                Distance Uni         1:18.74    1:18.06   6 
 16 Wilson, Jay'Mari             NX Level Tra                    1:18.29   1 
 17 Bell, Kashis                 Arizona Chee         1:18.12    1:18.32   6 
 18 Oakry, Kamari                Arizona Chee         1:17.57    1:21.09   6 
 19 Thomas, Xavier               48-Unattache                    1:22.19   2 
 20 Jones, Ahmad                 Huron Athlet                    1:22.58   4 
 21 Millage, Nicholas            Power Forwar         1:26.12    1:23.31   4 
 22 Smith, Amare                 Arizona Chee         1:20.00    1:23.43   5 
 23 Jones Jr, Jermarr            Do Right Edu         1:16.49    1:23.44   6 
 24 Bell, Mylez                  Arizona Risi                    1:24.11   1 
 25 McKoy, Dontae                Lion Power S         1:24.02    1:24.97   5 
 26 Roy-Macauley, Brian          Arizona Risi         1:19.52    1:25.57   6 
 27 Gruman, Noah                 Do Right Edu         1:18.17    1:25.68   6 
 28 Little II, Daryl             Arizona Risi                    1:26.15   3 
 29 Woodward Jr, Edward          Arizona Chee         1:23.35    1:26.80   5 
 30 Bernal, Zachary              Huron Athlet                    1:27.04   2 
 31 McCoy, Edarius               Arizona Chee         1:21.49    1:27.33   5 
 32 Megahan, Kainan              Glendale Fla         1:40.62    1:27.41   4 
 33 Washington, Landon           Arizona Chee         1:26.68    1:27.55   4 
 34 Chavez Jr, Jacob             Do Right Edu                    1:28.41   2 
 35 Scott, Kaleb                 NX Level Tra                    1:30.21   2 
 36 Velazquez, Elijah            Do Right Edu                    1:32.66   2 
 37 Perkins, Karon               Arizona Flam         1:20.49    1:34.14   5 
 38 Blanke, Jaiden               Arizona Chee                    1:36.54   3 
 39 Latham, Jack                 Distance Uni                    1:40.14   4 
 40 Bonwell, Jordyn              Arizona Chee         1:40.45    1:40.98   4 
 41 Griggs, Zaelyn               Arizona Chee                    1:47.76   1 
 42 Zebell, Ryu                  NX Level Tra                    1:48.71   3 
 43 Jones, Askari                Do Right Edu                    1:55.81   3 
 44 Monge, Omar                  Do Right Edu                    1:56.19   3 
 
800 Meter Run 9-10 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Cebreros, Christian          Panthers Ath         2:48.64    2:45.09   2 
  2 Martin, Cameron              Spotlight At                    2:51.16   2 
  3 Richard, Jeremi              Distance Uni         2:41.01    2:52.56   2 
  4 Bell, Kashis                 Arizona Chee                    2:56.44   2 
  5 Jones Jr, Jermarr            Do Right Edu                    2:57.18   1 
  6 Freeman, Bryson              Elite Stride         2:54.83    2:57.22   2 
  7 Levin, Josiah                Distance Uni         2:52.00    2:57.33   2 
  8 Leonardis, Robert            Distance Uni                    2:57.62   1 
  9 Corbin Jr, Cedric            Do Right Edu         3:07.05    3:00.57   2 
 10 King Jr, Andre               Do Right Edu         2:50.42    3:05.76   2 
 11 Stroughter, Brulin           Do Right Edu                    3:07.72   1 
 12 Oliver, Malik                NX Level Tra                    3:08.05   1 
 13 Gruman, Noah                 Do Right Edu         2:59.26    3:14.13   2 
 14 Chavez Jr, Jacob             Do Right Edu                    3:14.29   2 
 15 Wilson, Jay'Mari             NX Level Tra                    3:18.04   1 
 16 Scott, Kaleb                 NX Level Tra                    3:19.80   1 
 17 Latham, Jack                 Distance Uni                    3:35.21   1 
 18 Zebell, Ryu                  NX Level Tra                    3:52.88   1 
 19 Monge, Omar                  Do Right Edu                    4:04.51   1 
 
1500 Meter Run 9-10 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levin, Josiah                Distance Uni         5:42.03    5:52.59  
  2 Leonardis, Robert            Distance Uni                    6:12.74  
  3 Megahan, Kainan              Glendale Fla         6:42.65    7:06.40  
 
100 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Flunder, Geramiah            Arizona Risi           12.55      13.32   NWI  6 
  2 Thibeaux, Devonte            West Coast S           15.22      13.77   NWI  5 
  3 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           13.75      13.90   NWI  6 
  4 Davis, Laqwain               Power Forwar           14.48      13.91   NWI  6 
  5 Anderson, Gavin              Arizona Chee           13.71      13.98   NWI  6 
  6 Cade, Darius                 Arizona Chee           14.26      14.20   NWI  6 
  7 Brathwaite, Justice          Arizona Trac                      14.22   NWI  3 
  8 Bell Jr, Robert              Arizona Risi                      14.23   NWI  3 
  9 Robinson, Malik              48-Unattache                      14.25   NWI  1 
 10 Collins, Kane                48-Unattache                      14.49   NWI  1 
 11 Mcmillon, Da'jon             Lion Power S                      14.56   NWI  4 
 12 Quarles, Armani              Arizona Chee           14.75      14.60   NWI  6 
 13 Lee, Jalen                   Elite Stride           14.89      14.62   NWI  5 
 14 Stubblefield, Julian         Arizona Risi                      14.64   NWI  4 
 15 Reed, Jalen                  Arizona Flam           14.65      14.76   NWI  6 
 16 Grossett, Miles              Arizona Flam                      14.77   NWI  1 
 16 Knierim, David               Arizona Chee           15.64      14.77   NWI  5 
 18 Montano, Soul                Elite Stride           17.84      14.95   NWI  4 
 19 Jones, Nathan                48-Unattache           14.52      15.07   NWI  6 
 20 Bonifield, Dylan             48-Unattache                      15.20   NWI  3 
 21 Lombardi, Mason              Arizona Trac                      15.26   NWI  3 
 22 Jimerson, Isaiah             Arizona Risi                      15.37   NWI  2 
 23 Aspiras, Dillon              Arizona Trac                      15.41   NWI  1 
 24 Duncan, Michael              West Coast S                      15.42   NWI  4 
 25 Cotton, Samuel Jelijah       Arizona Chee                      15.80   NWI  2 
 26 McSwain, Tyree               Huron Athlet           15.56      15.89   NWI  5 
 27 Fabig, Max                   48-Unattache                      15.93   NWI  2 
 28 Moore, Daylen                Arizona Risi                      16.06   NWI  3 
 29 Johnson, Khalil              Arizona Chee                      16.09   NWI  3 
 30 Dale-Alvarez, Anre           Power Forwar                      17.09   NWI  4 
 31 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride           17.13      17.61   NWI  5 
 32 Johnson, Lukas               Arizona Flam                      18.06   NWI  2 
 33 Freeman Jr, Corey            Elite Stride           16.95      18.26   NWI  5 
 34 French, Dylan                Phoenix Flye                      18.35   NWI  4 
 35 Fuller, Tyson                Arizona Risi                      18.79   NWI  1 
 36 Aiyer, Saurrish              Arizona Chee                      19.37   NWI  2 
 37 Morrow, Kingston             Power Forwar           20.59      21.92   NWI  4 
 
200 Meter Dash 11-12 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Thibeaux, Devonte            West Coast S           31.02      27.46   NWI  6 
  2 Flunder, Geramiah            Arizona Risi           25.59      27.49   NWI  6 
  3 Padilla, Adrian              Power Forwar                      28.59   NWI  3 
  4 Anderson, Gavin              Arizona Chee           28.85      28.72   NWI  6 
  5 Davis, Laqwain               Power Forwar           30.55      28.75   NWI  6 
  6 Millman, Pry'nce             Huron Athlet           28.23      29.45   NWI  6 
  7 Lee, Jalen                   Elite Stride           31.10      29.92   NWI  5 
  8 Mcmillon, Da'jon             Lion Power S                      30.28   NWI  1 
  9 Jones, Nathan                48-Unattache                      30.40   NWI  1 
 10 Bell Jr, Robert              Arizona Risi                      30.45   NWI  4 
 11 Cade, Darius                 Arizona Chee           29.42      30.56   NWI  6 
 12 Grossett, Miles              Arizona Flam                      30.72   NWI  4 
 13 Montano, Soul                Elite Stride           30.01      31.12   NWI  6 
 14 Noyd, Michael                Arizona Flam           30.00      31.29   NWI  6 
 15 McSwain, Tyree               Huron Athlet           33.05      31.62   NWI  5 
 16 Robinson, Malik              48-Unattache                      31.81   NWI  2 
 17 Reed, Jalen                  Arizona Flam           33.14      31.90   NWI  5 
 18 Duncan, Michael              West Coast S                      31.92   NWI  3 
 19 Brathwaite, Justice          Arizona Trac                      32.46   NWI  4 
 20 Stubblefield, Julian         Arizona Risi                      33.08   NWI  3 
 21 Jimerson, Isaiah             Arizona Risi                      33.61   NWI  1 
 22 Aspiras, Dillon              Arizona Trac                      34.67   NWI  4 
 23 Cotton, Samuel Jelijah       Arizona Chee                      34.98   NWI  1 
 24 Moore, Daylen                Arizona Risi                      35.09   NWI  3 
 25 Johnson, Khalil              Arizona Chee                      35.25   NWI  1 
 26 Fabig, Max                   48-Unattache                      36.42   NWI  2 
 27 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride           34.77      39.65   NWI  5 
 28 Freeman Jr, Corey            Elite Stride           34.62      39.96   NWI  5 
 29 Johnson, Lukas               Arizona Flam                      39.96   NWI  1 
 30 Dale-Alvarez, Anre           Power Forwar                      41.12   NWI  3 
 31 Fuller, Tyson                Arizona Risi                      41.90   NWI  4 
 32 French, Dylan                Phoenix Flye                      42.91   NWI  2 
 33 Aiyer, Saurrish              Arizona Chee                      42.99   NWI  3 
 
400 Meter Dash 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Padilla, Adrian              Power Forwar                    1:04.60   3 
  2 Flunder, Geramiah            Arizona Risi           58.30    1:07.09   5 
  3 Davis, Laqwain               Power Forwar         1:14.81    1:09.08   4 
  4 Noyd, Michael                Arizona Flam         1:09.91    1:10.55   5 
  5 Anderson, Gavin              Arizona Chee         1:08.86    1:10.66   5 
  6 Jones, Nathan                48-Unattache                    1:11.42   1 
  7 Cade, Darius                 Arizona Chee         1:13.75    1:12.22   5 
  8 Harris, Benjamin             Do Right Edu         1:07.80    1:13.73   5 
  9 Grossett, Miles              Arizona Flam                    1:14.33   3 
 10 Quarles, Armani              Arizona Chee         1:14.66    1:14.41   5 
 11 Lambert, Marquise            Do Right Edu         1:12.43    1:14.91   5 
 12 Scott, Kristopher            NX Level Tra                    1:15.71   1 
 13 Aspiras, Dillon              Arizona Trac                    1:16.02   3 
 14 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         1:09.54    1:16.47   5 
 15 Brathwaite, Justice          Arizona Trac                    1:16.68   2 
 16 Reed, Jalen                  Arizona Flam         1:17.97    1:17.21   4 
 17 Green III, Lamont            NX Level Tra                    1:17.64   4 
 18 Bell Jr, Robert              Arizona Risi                    1:17.72   3 
 19 Robinson, Malik              48-Unattache                    1:19.52   1 
 20 Martin, Jacob                NX Level Tra         1:20.60    1:20.00   4 
 21 Janssen, Tanner              NX Level Tra                    1:21.23   2 
 22 Stubblefield, Julian         Arizona Risi                    1:21.32   3 
 23 Cotton, Samuel Jelijah       Arizona Chee                    1:21.53   3 
 23 Bonifield, Dylan             48-Unattache                    1:21.53   1 
 25 Jimerson, Isaiah             Arizona Risi                    1:22.03   2 
 26 Johnson, Khalil              Arizona Chee                    1:22.07   1 
 27 Moore, Daylen                Arizona Risi                    1:23.19   2 
 28 Fabig, Max                   48-Unattache                    1:24.23   3 
 29 Gammage Jr, Evan             Do Right Edu         1:14.88    1:26.91   4 
 30 Willams Lll, Lancer          Do Right Edu                    1:35.40   2 
 31 Aiyer, Saurrish              Arizona Chee                    1:39.83   2 
 32 Horne, Avery                 NX Level Tra                    2:08.24   2 
 
800 Meter Run 11-12 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Levin, Jacob                 Distance Uni         2:51.21    2:44.14   2 
  2 Millman, Pry'nce             Huron Athlet         2:42.63    2:46.83   2 
  3 Newkirk, Micah               Phoenix Flye         2:34.74    2:49.06   2 
  4 McAuley, Ean                 Distance Uni         2:33.97    2:49.34   2 
  5 Harris, Benjamin             Do Right Edu         2:40.86    2:50.53   2 
  6 Janssen, Tanner              NX Level Tra         3:00.66    2:52.99   1 
  7 Corona, Guillermo            Panthers Ath         2:55.12    2:54.38   2 
  8 Lambert, Marquise            Do Right Edu         2:46.83    2:56.65   2 
  9 Martin, Jacob                NX Level Tra         2:59.60    2:59.27   2 
 10 Quarles, Armani              Arizona Chee                    2:59.97   1 
 11 Gary, Elijahuan              Do Right Edu         2:43.60    3:01.34   2 
 12 Green III, Lamont            NX Level Tra                    3:03.85   1 
 13 Scott, Kristopher            NX Level Tra                    3:04.11   1 
 14 Gammage Jr, Evan             Do Right Edu         2:53.42    3:09.23   2 
 15 Willams Lll, Lancer          Do Right Edu                    3:24.02   1 
 16 Ontiveros, Gabriel           Elite Stride         3:05.08    3:27.77   1 
 17 Freeman Jr, Corey            Elite Stride         3:17.91    3:39.90   1 
 18 Horne, Avery                 NX Level Tra                    5:15.40   1 
 
1500 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levin, Jacob                 Distance Uni         5:28.67    5:28.75  
  2 McAuley, Ean                 Distance Uni         5:20.53    6:13.06  
 
3000 Meter Run 11-12 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knierim, David               Arizona Chee                   13:18.65  
 
100 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, Destin                Power Forwar           12.93      12.52   NWI  3 
  2 Cooke, Cameron               Arizona Chee           12.92      12.60   NWI  3 
  3 Jones, Idan                  Power Forwar           13.27      12.87   NWI  3 
  4 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           12.91      13.07   NWI  3 
  5 Knapper, Otis                Arizona Chee           13.89      13.11   NWI  3 
  6 German, Landon               Arizona Chee                      13.27   NWI  2 
  7 Stewart, Legend              Arizona Flam           13.38      13.33   NWI  3 
  8 Anderson, Josiah             Arizona Risi           15.20      13.58   NWI  2 
  9 McSwain Jr, James            Huron Athlet           13.80      13.70   NWI  3 
 10 Smith, Nizer                 Arizona Flam           13.91      13.93   NWI  2 
 11 Pierce, Christiasn           Arizona Speed                     14.18   NWI  1 
 12 Feng, Aslan                  Arizona Risi           15.16      14.20   NWI  1 
 13 Hawkins, Ricky               Power Forwar           14.69      14.30   NWI  2 
 14 Evans, Parker                48-Unattache                      14.33   NWI  1 
 15 Drachler, Max                48-Unattache                      14.56   NWI  1 
 16 Carter, Micah                Power Forwar           15.42      14.73   NWI  2 
 17 Friday, Josiah               Arizona Chee           15.00      15.24   NWI  2 
 18 Maier, Andrew                Arizona Chee           14.20      15.29   NWI  2 
 19 Adorjani, Dennis             Power Forwar                      15.77   NWI  1 
 
200 Meter Dash 13-14 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Jones, Destin                Power Forwar           26.28      25.68   NWI  3 
  2 Knapper, Otis                Arizona Chee           28.11      26.35   NWI  3 
  3 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           25.64      26.68   NWI  3 
  4 German, Landon               Arizona Chee                      27.32   NWI  1 
  5 Cooke, Cameron               Arizona Chee           28.74      27.36   NWI  3 
  6 Jones, Idan                  Power Forwar           27.71      27.59   NWI  3 
  7 Anderson, Josiah             Arizona Risi           27.41      27.63   NWI  3 
  8 Columbus, Alex               Phoenix Flye           30.35      28.47   NWI  2 
  9 Thibeaux, Deandre            West Coast S           31.62      28.79   NWI  2 
 10 McSwain Jr, James            Huron Athlet           29.15      30.05   NWI  2 
 11 Drachler, Max                48-Unattache                      30.10   NWI  1 
 12 Cooper, Dakari               Huron Athlet           29.29      30.46   NWI  2 
 13 Smith, Nizer                 Arizona Flam           29.99      30.55   NWI  2 
 14 Carter, Micah                Power Forwar           32.49      30.60   NWI  1 
 15 Feng, Aslan                  Arizona Risi           28.89      30.69   NWI  3 
 16 Lolli, Braden                Phoenix Flye           28.94      30.86   NWI  2 
 17 Evans, Parker                48-Unattache                      31.34   NWI  1 
 18 Maier, Andrew                Arizona Chee           30.00      31.65   NWI  2 
 19 Pierce, Christiasn           Arizona Speed                     32.14   NWI  3 
 20 Friday, Josiah               Arizona Chee           32.00      33.90   NWI  1 
 21 Adorjani, Dennis             Power Forwar                      35.88   NWI  1 
 
400 Meter Dash 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ford, Samuel                 Arizona Elite                     59.29   2 
  2 Jones, Destin                Power Forwar           59.85      59.42   4 
  3 Hunter, Weslan Sammie        Arizona Chee           57.60    1:01.15   4 
  4 Hofstetter, Evan             48-Unattache         1:00.00    1:01.65   4 
  5 Stroughter II, Bryan         Do Right Edu           59.90    1:02.78   4 
  6 Thibeaux, Deandre            West Coast S         1:11.82    1:03.50   3 
  7 Jones, Idan                  Power Forwar         1:07.15    1:03.56   3 
  8 Anderson, Josiah             Arizona Risi         1:01.20    1:04.30   4 
  9 Knapper, Otis                Arizona Chee         1:01.20    1:04.62   4 
 10 Cooke, Cameron               Arizona Chee         1:04.92    1:04.78   3 
 11 German, Landon               Arizona Chee                    1:05.34   2 
 12 Jones, Jacorey               NX Level Tra                    1:06.33   1 
 13 Lolli, Braden                Phoenix Flye         1:04.36    1:07.68   4 
 14 Drachler, Max                48-Unattache                    1:08.21   1 
 15 Cooper, Dakari               Huron Athlet         1:08.19    1:09.10   3 
 16 Feng, Aslan                  Arizona Risi         1:06.01    1:10.61   3 
 17 Horne Jr, Anthony            NX Level Tra                    1:11.96   2 
 18 Pierce, Christiasn           Arizona Speed                   1:13.94   1 
 19 Maier, Andrew                Arizona Chee         1:05.00    1:15.08   3 
 20 Evans, Parker                48-Unattache                    1:17.07   1 
 21 Friday, Josiah               Arizona Chee         1:15.00    1:17.09   2 
 22 Collier, Jayden              Distance Uni         1:21.71    1:17.75   2 
 23 Moon, Hayden                 Arizona Chee                    1:19.93   1 
 24 Hawkins, Ricky               Power Forwar         1:12.75    1:20.52   3 
 
800 Meter Run 13-14 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ford, Samuel                 Arizona Elite                   2:20.00   2 
  2 Stroughter II, Bryan         Do Right Edu                    2:37.10   1 
  3 Levander, Brayden            Arizona Speed                   2:37.50   1 
  4 Smith, Nizer                 Arizona Flam         2:47.14    2:48.11   2 
  5 Jones, Jacorey               NX Level Tra                    2:50.93   1 
  6 Parrish, Chase               Distance Uni         2:53.55    2:51.03   2 
  7 Lange, Conner                Arizona Speed                   2:51.29   1 
  8 Horne Jr, Anthony            NX Level Tra                    2:54.35   1 
  9 Thompson, Spencer            Distance Uni         2:58.86    2:59.02   2 
 10 Cozzens, Cukrtis             Arizona Speed                   3:03.02   1 
 11 Prescott, Evan               Distance Uni                    3:06.07   1 
 12 Collier, Jayden              Distance Uni         2:58.07    3:09.09   2 
 13 Moon, Hayden                 Arizona Chee                    3:13.36   1 
 
1500 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hofstetter, Evan             48-Unattache         5:10.00    5:11.79  
  2 Levander, Brayden            Arizona Speed                   5:22.72  
  3 Ludlow, B randon             Arizona Speed                   5:38.02  
  4 Lange, Conner                Arizona Speed                   5:46.97  
  5 Thompson, Spencer            Distance Uni         5:40.52    5:50.95  
  6 Parrish, Chase               Distance Uni         6:12.12    6:05.85  
  7 Cozzens, Cukrtis             Arizona Speed                   6:09.59  
  8 Prescott, Evan               Distance Uni                    6:31.94  
 
3000 Meter Run 13-14 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levander, Brayden            Arizona Speed                  11:23.51  
  2 Squires, Aidan               48-Unattache        10:55.02   11:34.50  
  3 Lange, Conner                Arizona Speed                  12:21.01  
  4 Cozzens, Cukrtis             Arizona Speed                  12:22.56  
  5 Moon, Hayden                 Arizona Chee                   13:32.50  
  6 Grunden, Grant               Arizona Trac                   14:12.35  
 
100 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Thomas, Owen                 Mustang Stam           11.92      11.55   NWI  3 
  2 Williams, Steven             Arizona Speed                     12.15   NWI  1 
  3 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           12.54      12.27   NWI  3 
  4 Thompson, Jordan             Huron Athlet           12.28      12.33   NWI  3 
  5 Arnold, Thomas               Mustang Stam           12.82      12.37   NWI  3 
  6 Nelson, Cameron              Huron Athlet                      12.45   NWI  1 
  7 Dean, Nicholas               Mustang Stam                      12.85   NWI  2 
  8 Cross, Caden                 West Coast S                      12.88   NWI  1 
  9 Seymour, Zachary             Mustang Stam                      13.06   NWI  2 
 10 Gambino, Nicolas             West Coast S                      13.21   NWI  1 
 11 Fuse, Cameron                Elite Stride           13.24      13.45   NWI  3 
 12 Boisvert, Tyler              Mustang Stam                      14.04   NWI  2 
 13 Caballero, Julian            Mustang Stam                      14.05   NWI  1 
 14 Bruyns, Judah                Arizona Speed                     15.04   NWI  1 
 
200 Meter Dash 15-16 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Thompson, Jordan             Huron Athlet           24.80      24.87   NWI  2 
  2 Arnold, Thomas               Mustang Stam           26.92      25.94   NWI  2 
  3 Williams, Steven             Arizona Speed                     26.00   NWI  1 
  4 Nelson, Cameron              Huron Athlet           30.31      26.02   NWI  2 
  5 Carr, Alexander              Huron Athlet           28.50      26.40   NWI  2 
  6 Cross, Caden                 West Coast S                      26.58   NWI  1 
  7 Fuse, Cameron                Elite Stride           27.65      28.70   NWI  2 
  8 King, Dylan                  Arizona Trac                      30.68   NWI  1 
  9 Bruyns, Judah                Arizona Speed                     32.49   NWI  1 
 
400 Meter Dash 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Thomas, Owen                 Mustang Stam           55.11      53.82   3 
  2 Vazquez, Yan                 Arizona Flam           56.21      54.78   3 
  3 Hofstetter, Brian            48-Unattache           57.00      56.69   3 
  4 Rafferty, Tyler              NX Level Tra           57.89      56.93   3 
  5 Parrish, Xander              Distance Uni           58.89      59.36   3 
  6 Williams, Steven             Arizona Speed                     59.43   1 
  7 Schmelter, Ewan              Arizona Flam           59.34      59.47   3 
  8 Gonzales, Oscar              NX Level Tra                      59.64   1 
  9 Carr, Alexander              Huron Athlet         1:13.27    1:01.55   2 
 10 Nelson, Cameron              Huron Athlet         1:02.45    1:01.99   2 
 11 Hamoud, Amer                 Glendale Fla                    1:04.03   1 
 12 Janssen, Trevin              NX Level Tra                    1:09.33   1 
 13 Crofford, Jacob              NX Level Tra                    1:10.16   2 
 14 Lambert, Ke'Jzon             Do Right Edu         1:11.43    1:13.87   2 
 15 Bruyns, Judah                Arizona Speed                   1:17.17   1 
 
800 Meter Run 15-16 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Corona, Jorge                Panthers Ath         2:12.02    2:13.28   2 
  2 Rafferty, Tyler              NX Level Tra         2:08.72    2:14.27   2 
  3 Gonzales, Oscar              NX Level Tra                    2:14.28   1 
  4 Schmelter, Ewan              Arizona Flam         2:19.31    2:22.39   2 
  5 Bolin, Kasen                 Distance Uni         2:38.99    2:23.89   2 
  6 Parrish, Xander              Distance Uni         2:32.03    2:23.98   2 
  7 Janssen, Trevin              NX Level Tra                    2:27.05   1 
  8 Crofford, Jacob              NX Level Tra                    2:28.14   2 
  9 Lambert, Ke'Jzon             Do Right Edu         3:02.42    2:44.80   2 
 
1500 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levin, Elijah                48-Unattache        29:26.00    4:32.87  
  2 Bolin, Kasen                 Distance Uni         5:08.47    5:02.50  
  3 Grunden, Lucas               Arizona Trac         5:15.44    5:12.52  
  4 Hamoud, Amer                 Glendale Fla                    6:04.99  
 
3000 Meter Run 15-16 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Grunden, Lucas               Arizona Trac        11:45.10   11:07.02  
 
100 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Wray, Sean                   Arizona Flam           11.04      10.89   NWI  3 
  2 Vargas, Nicholas             Arizona Speed                     11.35   NWI  1 
  3 Schroeder, Zach              Arizona Flam                      11.58   NWI  1 
  4 Wheeler, Tristan             Mustang Stam           11.79      11.61   NWI  3 
  5 Kendrix, Isaiah              Power Forwar           11.84      11.62   NWI  3 
  6 Pauley, Nicolas              Arizona Flam           11.40      11.63   NWI  3 
  7 Sylvestor, Jackson           Arizona Speed                     11.73   NWI  1 
  8 Krahn, David                 Mustang Stam           11.89      11.74   NWI  3 
  9 Collins III, Laurence        Mustang Stam           11.78      11.84   NWI  3 
 10 Brown, Marcus                West Coast S                      11.99   NWI  1 
 11 Payne, Christian             Arizona Flam           11.90      12.09   NWI  3 
 12 Gachuz, Yasha                Mustang Stam                      12.10   NWI  2 
 13 Jones, Alvin                 48-Unattache           12.01      12.13   NWI  3 
 14 Shull, David                 Mustang Stam           12.54      12.18   NWI  2 
 15 Olds, Austin                 Mustang Stam           12.90      12.19   NWI  2 
 16 Pierce, John                 Arizona Speed                     12.23   NWI  1 
 17 Hoffman Jr, Steven           Mustang Stam           13.09      12.26   NWI  2 
 18 Diji-Vaughan, Jaden          Huron Athlet           12.01      12.28   NWI  2 
 19 McSwain, Priore              Huron Athlet           13.08      12.34   NWI  2 
 20 Nottingham, Austin           Mustang Stam           13.06      12.59   NWI  2 
 21 Rudders Jr, Chase            Mustang Stam                      12.63   NWI  2 
 22 Soliz, Michael               West Coast S                      12.91   NWI  1 
 
200 Meter Dash 17-18 Division Boys
=================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Wind H#
=================================================================================
  1 Wray, Sean                   Arizona Flam           22.34      22.92   NWI  4 
  2 Vargas, Nicholas             Arizona Speed                     23.10   NWI  2 
  3 Schroeder, Zach              Arizona Flam                      23.45   NWI  2 
  4 Robinson, Cyrus              Arizona Flam           23.22      23.83   NWI  4 
  5 Sylvestor, Jackson           Arizona Speed                     24.01   NWI  1 
  6 Gachuz, Yasha                Mustang Stam                      24.30   NWI  2 
  7 Williams, Amonte             West Coast S                      24.34   NWI  2 
  8 Wheeler, Tristan             Mustang Stam           24.38      24.38   NWI  4 
  9 Olds, Austin                 Mustang Stam           25.12      24.49   NWI  3 
 10 Pauley, Nicolas              Arizona Flam           23.00      24.52   NWI  4 
 11 Collins III, Laurence        Mustang Stam           24.01      24.54   NWI  4 
 12 Krahn, David                 Mustang Stam           24.41      24.74   NWI  4 
 13 Jones, Alvin                 48-Unattache           24.99      24.76   NWI  3 
 14 Brown, Marcus                West Coast S                      24.81   NWI  1 
 15 Carreon-Parsons, Ty          Mustang Stam                      24.85   NWI  1 
 16 Payne, Christian             Arizona Flam           24.71      24.98   NWI  3 
 17 Shull, David                 Mustang Stam           25.74      25.60   NWI  3 
 18 Hoffman Jr, Steven           Mustang Stam           27.12      26.10   NWI  3 
 19 Diji-Vaughan, Jaden          Huron Athlet           24.68      26.16   NWI  4 
 20 Pierce, John                 Arizona Speed                     26.18   NWI  2 
 21 Soliz, Michael               West Coast S                      26.39   NWI  2 
 22 McSwain, Priore              Huron Athlet           28.66      26.89   NWI  3 
 23 Nottingham, Austin           Mustang Stam           27.76      27.07   NWI  3 
 
400 Meter Dash 17-18 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Vargas, Nicholas             Arizona Speed                     52.51   3 
  2 Fimbres, Ryan                Arizona Speed                     53.22   1 
  3 Robinson, Cyrus              Arizona Flam           50.49      53.91   3 
  4 Carreon-Parsons, Ty          Mustang Stam                      54.11   2 
  5 Collins III, Laurence        Mustang Stam           52.91      54.67   3 
  6 Sylvestor, Jackson           Arizona Speed                     54.94   1 
  7 Pierce, John                 Arizona Speed                     55.99   2 
  8 Williams, Amonte             West Coast S                      57.97   2 
  9 Rubio, Michael               NX Level Tra                      58.21   1 
 10 Kendrix, Isaiah              Power Forwar           55.94      58.80   1 
 11 Jones, Alvin                 48-Unattache                      58.85   1 
 12 Esparza, Jaycob              48-Unattache                    1:01.52   2 
 13 Janssen, Trent               NX Level Tra                    1:03.50   2 
 14 Janssen, Trey                NX Level Tra                    1:07.44   1 
 15 Lambert, D'Ari               Do Right Edu         1:05.52    1:09.76   3 
 16 Angulo, Aaron                Glendale Fla                    1:12.88   2 
 
800 Meter Run 17-18 Division Boys
============================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Rafferty, Alexander          NX Level Tra         1:58.87    2:05.11   2 
  2 Whitehead, Adam              Huron Athlet         2:04.31    2:06.65   2 
  3 Fimbres, Ryan                Arizona Speed                   2:08.50   1 
  4 Tapia, Angel                 Panthers Ath         2:09.19    2:11.86   2 
  5 Johansson, Aidan             48-Unattache         2:09.00    2:13.87   2 
  6 Rubio, Michael               NX Level Tra         2:21.06    2:16.30   2 
  7 Janssen, Trent               NX Level Tra                    2:23.96   1 
  8 Janssen, Trey                NX Level Tra                    2:25.13   1 
  9 Rios, Jose                   Glendale Fla                    2:29.90   1 
 10 Lopez, Carlos                Glendale Fla         2:32.04    2:35.61   2 
 11 Lambert, D'Ari               Do Right Edu         2:40.72    2:44.38   2 
 
1500 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Whitehead, Adam              Huron Athlet         4:23.71    4:17.04  
  2 Godines, Bryan               Glendale Fla         4:52.40    4:53.50  
  3 Johansson, Aidan             48-Unattache         4:55.00    4:57.70  
  4 Rios, Jose                   Glendale Fla                    5:42.55  
  5 Fimbres, Ryan                Arizona Speed                   6:46.23  
  6 Angulo, Aaron                Glendale Fla                    7:00.65  
 
3000 Meter Run 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Godines, Bryan               Glendale Fla        10:19.44   10:53.23  
  2 Lopez, Carlos                Glendale Fla        11:20.63   10:55.25  
 
4x400 Meter Relay 17-18 Division Boys
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glendale Flash  'A'                                          4:34.18  
     1) Angulo, Aaron                   2) Rios, Jose                     
     3) Godines, Bryan                  4) Lopez, Carlos