2010 All-Americans

Name Team Event Div National Champ
Anna Foreman Arizona Cheetahs 800m 9 and 10 Girls  
Anna Foreman Arizona Cheetahs 400m 9 and 10 Girls National Champ
Arizona Cheetahs Arizona Cheetahs 4x100 13 and 14 Girls  
Ellerie Lagerhausen Arizona Cheetahs 3000m RW 17 and 18 Women  
Jasmine Todd Arizona Cheetahs Triple Jump 17 and 18 Women  
Jasmine Todd Arizona Cheetahs Long Jump 17 and 18 Women  
Ky Westbrook Arizona Cheetahs 200m 13 and 14 Girls  
Ky Westbrook Arizona Cheetahs 100m 13 and 14 Girls  
Ky Westbrook Arizona Cheetahs Shot Put 13 and 14 Girs  
Takerra Waters Arizona Cheetahs 100m 13 and 14 Girls  
Tevin Mayfield Arizona Cheetahs Long Jump 13 and 14 Boys  
Tevin Mayfield Arizona Cheetahs 200H 13 and 14 Boys  
Tevin Mayfield Arizona Cheetahs 100H 13 and 14 Boys  
Arizona Flames Arizona Flames 4x800 13 and 14 Girls  
Ashlee Moore Arizona Flames High Jump 15 and 16 Girls  
Aubree Incardone Arizona Flames Long Jump 11 and 12 Girls  
Aubree Incardone Arizona Flames 80H 11 and 12 Girls  
Carlan Naisant Arizona Flames Javelin 9 and 10 Boys  
Jai Gruenwalk Arizona Flames Long Jump 9 and 10 Girls  
Kristina Vanderhout Arizona Flames 2000m Steeple 17 and 18 Women  
Marcus Naisant Arizona Flames Javelin 11 and 12 Boys  
Mason Roomes Arizona Flames Long Jump 11 and 12 Boys  
Tiana Poirier-Shelton Arizona Flames Long Jump 11 and 12 Girls  
Williamcameron Taylor Arizona Flames 110H 17 and 18 Men  
Tevin Blaylark Arizona Panthers  Triple Jump 17 and 18 Men  
Allison Mooney Arizona Puma TC High Jump 9 and 10 Girls  
Andrew McDonald Arizona Puma TC High Jump 15 and 16 Boys  
Bryan McBride Arizona Puma TC High Jump 17 and 18 Men  
Travis Colby Arizona Puma TC Shot Put 15 and 16 Boys  
Travis Colby Arizona Puma TC Javelin 15 and 16 Boys  
Arizona Rising Suns Arizona Rising Suns 4x400 15 and 16 Boys  
Megan Schiffmacher Arizona Rising Suns High Jump 11 and 12 Girls  
Serene Williams Arizona Rising Suns 100m 17 and 18 Women  
Carmayne White Do Right Javelin 9 and 10 Boys  
Destinee Johnson-Henry Do Right Javelin 9 and 10 Girls  
Destinee Johnson-Henry Do Right Shot Put 9 and 10 Girls  
Do Right Do Right 4x800 11 and 12 Girls  
Malik Mason Do Right Javelin 11 and 12 Boys  
Renita Jackson Do Right 1500m RW 9 and 10 Girls  
Taleisha Thompson Do Right Javelin 13 and 14 Girls  
Kennedi Sheppard Gilbert TC Discus 11 and 12 Girls  
Christian Shaver Phoenix Bobcats Javelin 13 and 14 Boys  
Erwin Jones Phoenix Bobcats Javelin 17 and 18 Men  
Jamaal Jones Phoenix Bobcats Decathlon 15 and 16 Boys National Champ
Jamaal Jones Phoenix Bobcats Javelin 15 and 16 Boys  
Renee Dyson Phoenix Bobcats Javelin 15 and 16 Girls  
Timothy Duckworth Phoenix Bobcats Pentathlon 13 and 14 Boys  
Alyssa Thompson POPs TC Heptathlon 15 and 15 Girls  
Jaide Stepter POPs TC 400H 15 and 16 Girls National Champ
Malcolm Williams  POPs TC 400m 9 and 10 Boys  
Brianna Rodriguez Tucson Elite AC Long Jump 15 and 16 Girls  
Christopher Rodgriguez Tucson Elite AC Javelin 17 and 18 Men  
Clarissa Salazar Tucson Elite AC Shot Put 15 and 15 Girls  
Justince Summerset Tucson Elite AC High Jump 11 and 12 Boys  
Courtney Reginato Ultimate High TC Pole Vault 17 and 18 Women  
Ashley Weber Unattached Shot Put 17 and 18 Women  
Ashley Weber Unattached Hammer 17 and 18 Women  
Makenz Holmes-Digiovine Unattached Discus 13 and 14 Girls