2012 All-Americans

Name Team Event Div National Champ
Kylene Knutsen Arizona Cheetahs Javelin 17 and 18 Women  
Lyndsee Belliotti Arizona Cheetahs 1500 RW 9 and 10 Girls  
Elliot King Arizona Flames Javelin 13 and 14 Boys  
Jalissa Smith Arizona Flames High Jump 15 and 16 Girls  
James Smith Arizona Flames Javelin 11 and 12 Boys National Champ
James Smith Arizona Flames 80H 11 and 12 Boys  
Jessica Williams Arizona Flames 2000 SC 15 and 16 Girls  
Julianna Vanderhout Arizona Flames 2000 SC 17 and 18 Women National Champ
Allison Mooney Arizona Puma TC Pentathlon 11 and 12 Girls  
Allison Mooney Arizona Puma TC High Jump 11 and 12 Girls  
Allison Mooney Arizona Puma TC Long Jump 11 and 12 Girls  
Allison Mooney Arizona Puma TC 80H 11 and 12 Girls  
Austin Walashek Arizona Puma TC Decathlon 15 and 16 Boys  
Eliza Trimble Arizona Puma TC High Jump 9 and 10 Girls  
Travis Colby Arizona Puma TC Shot Put 17 and 18 Men  
Travis Colby Arizona Puma TC Javelin 17 and 18 Men  
Arizoan Rising Suns Arizona Rising Suns 4x100 11 and 12 Boys  
Arizoan Rising Suns Arizona Rising Suns 4x100 9 and 10 Girls  
Dominique Mustin Arizona Rising Suns Triathlon 9 and 10 Girls  
Drianna Mustin Arizona Rising Suns Pentathlon 13 and 14 Girls  
Jadyn Mays Arizona Rising Suns Triathlon 9 and 10 Girls  
Jadyn Mays Arizona Rising Suns Long Jump 9 and 10 Girls  
Jaydn Mays Arizona Rising Suns 100 m 9 and 10 Girls  
Nigel Ruffin Arizona Rising Suns 100 m 9 and 10 Boys  
Sasha Jarrett Arizona Rising Suns 100 m 15 and 16 Girls  
Marquis Griffin AZ Titans Long Jump 11 and 12 Boys  
Tavian Ross AZ Titans 400 m 13 and 14 Boys  
Eddie Loughran Coldwater Express 2000 SC 15 and 16 Boys  
Andre Elmore, Jr. Do Right Discus 13 and 14 Boys  
Autumn Smith Do Right 100H 13 and 14 Girls  
Autumn Smith Do Right 200H 13 and 14 Girls  
Danay Williams Do Right Javelin 7 and 8 Girls  
DaVieon Center Do Right Shot Put 9 and 10 Boys  
Destinee, Henry-Johnson Do Right Javelin 11 and 12 Girls National Champ
Destinee, Henry-Johnson Do Right Discus 11 and 12 Girls  
Do Right Do Right 4x100 13 and 14 Girls  
Do Right Do Right 4x400 7 and 8 Girls  
Do Right Do Right 4x400 9 and 10 Girls National Champ
Jayde Charlton Do Right 400 m 9 and 10 Girls  
Jhaidah Johnson Do Right 400 m 7 and 8 Girls  
Kieshaud White Do Right 80H 11 and 12 Boys  
Martin Vaughn Do Right Shot Put 9 and 10 Boys  
Zaire Blevins Do Right 800 m 7 and 8 Boys  
Alyssa Thompson Pops TC Heptathlon 17 and 18 Women  
Alyssa Thompson Pops TC Triple Jump 17 and 18 Women  
Asiah Fields  Spartan Speedsters 200 m 11 and 12 Girls  
Asiah Fields  Spartan Speedsters 400 m 11 and 12 Girls National Champ
Indiah Fields Spartan Speedsters 400 m 7 and 8 Girls  
Emilio Vasquez Tucson Elilte TC 1500 m 15 and 16 Boys  
Jared Roth Tucson Elilte TC High Jump 17 and 18 Men  
Justice Summerset Tucson Elilte TC High Jump 13 and 14 Boys  
Micha Crunkleton-Wilson Tucson Elilte TC 100 m 17 and 18 Women  
Quinton Anzalone Tucson Elilte TC High Jump 15 and 16 Boys  
Shavel Evans-Austin Tucson Elilte TC High Jump 13 and 14 Boys  
Ashley Weber Unattached Hammer 17 and 18 Women  
Ashley Weber Unattached Shot Put 17 and 18 Women  
Jacob Beene Unattached Hammer 15 and 16 Boys  
Makenz Holmes-DiGiovine Unattached Discus 15 and 16 Girls  
Tyler Otis Unattached 3000 RW 13 and 14 Boys  
Derrick Silva Wicked TC 800 m 9 and 10 Boys  
Derrick Silva Wicked TC 1500 m 9 and 10 Boys